Hamster'im Birden Hırçınlaştı

Zhrer

Merhabalar hamster'im suriye hamsteri bize 1 aylık diye verdiler ama pek bir aylık gibi değil daha çok 3,4 aylık gibi 13 santim kendisi. Hamster'imi 3 gün önce aldım ve bugün 3. Gün.Bugün öğlen etrafı tanısın diye masanın üstüne çıkardım zaten elime alamıyorum elimi ısırmıyo ama elimede gelmiyo.Masanın üstündeyken birazda panik oldu galiba zaten sadece 10 dk tuttum masada sonra kafesine geri koydum.Kafesinde baya bi uyudu saat 8 gibi uyandı 9'a kadar kendi kendine oyalandı yemek yedi biraz yemek sakladı talaşlarına bide aslında kafeside orta boyda iki katlı sonra birden panik olmaya başladı ve üst katına çıkıp demirleri kemirmeye başladı bende onun kemirmek için kullandığı kartonları sıkıştırdım demirlere onu tamamen kemirdi ve bitirdi bu sefer tekrardan demirleri kemirmeye başlayınca aynı yere tahta kemirme oyuncağı koydum bide ona güzel sözler ve sakinleştirici şeyler söyledim bu sefer kemirmedi ama deli gibi kafesinde dönüp durdu 5 dk sonra sakinleşti ben bu yazıları yazarken oda bir tarafta uyuyo şu anda sakin ama neden böyle yaptığını anlayamıyorum onun için endişelenmeye başladım

1 CEVAP

Venusselin

dişi mi erkek mi? hamsterlar da kızgınlık yaşar. hatta şöyle ki dişiler 3 günde bir çiftleşmeye hazır hale gelirler. cinsiyetini söylerseniz yardımcı olurum.