Petlebi Ve Kargo

kurban1525

Merhaba arkadaşlar. Geçenlerde petlebiden yaptığım bir alışveriş sonucu Aras kargo ile bir sorun yaşadım. Kargomu gidip kendim almak zorunda kaldım. İzmirde yaşıyorum ve sorun yaşadığım Aras kargo şubesi de Manavkuyudaydı. Müşteri hizmetleri yakında yeni bir kargo şirketiyle anlaşılacağını ve alışveriş sonunda seçim yapabileceğimizi söyledi, bu ne kadar doğrudur? Acaba şimdi yine alışveriş yapsam aynı sorunu yaşar mıyım? Kedimi mağdur etmek istemiyorum.

13 CEVAP

elifdogann

aras sıkıntılı bi kargo şirketi günlerce evden çıkmıyorum güya eve geldik bulamadık diye yalan söyleyip şubeye sürüklüyolar ne zaman bir kargom olsa, başka şirketle anlaşılsa gerçekten iyi olurdu

Mischka

Petlebinin Müșteri hizmetleri bayağı yardımcı oluyor aslında, bașka bir kargo șirketi ile anlașmadan haberim yok ama çok iyi olur biz de aras kargodan pek memnun değiliz, sorunumuz șu ki,; kargomuz ezik büzük geliyor, bir defasında kutuda kocaman yırtık vardı șansa içinden düșen, zarar gören olmamıș. Henüz hiç teslimat konusunda sıkıntı yașamadık hep zamanında geldi.

kurban1525

Getirmediler kargomu kendim aldım. Kargoyu dağıtan arkadaşla görüşmek istediğimdede işten ayrıldı dediler. Sırf bu yüzden alışveriş yapamıyorum acaba yine sorun yaşar mıyım diye

Breda

Bende ayni sorunu yasadim aras kargo ile.. Şikayet olarak bildirmistim.. Umarim baska kargoya geçişleri dogrudur..

EmineDemir

Bendede önceden arayın diye not bırakmıştım. Petlebide kargonun üstüne kocaman harflerle yazmışlar yine aranmadı evde durmak zorunda kaldı aileden biri...

eccakir

Aras kargo başlı başına sorunlu bir kargo şirketi farklı sitelerden yaptığım alışverişlerde bende aynı sorunu 2 kere yaşadım. Tam 3 kere teslimata çıktığı mesajını aldım ve gelmedikleri halde adreste bulunamadığımı yazdılar sisteme. Müşteri hizmetlerini aradığımda ise kargonun dağıtıma çıkmadığını öğrendim. Siteler aras kargoyla çalışmamalı. Şikayet var sitesine şikayet yazdım 1 2 kere aradılae konuyla ilgili.

Teslimati saglanamamis olmali gu icinde getirirler heralde.kargo firmasini arayip bilgilendirilmek istediginizi soyleyin

Aras Kargo ile bende çok sorun yaşadım. Dilerim bir alternatif bulunur.

BETS

ben de aras kargodan pek memnunum gariptir ki.. Demekki her şube aynı değil şahsen yine teslimat için aras kargoyu seçerim ben.

Ozzge

Aras kargoda geldik ama bulamadık evde olayı çok var .Bir de 2.ye dağıtıma çikarmiyoruz siz alacaksınız klişesi.ama öyle birşey yok 2.kez de dağıtıma çıkarmalı
Benim de başıma geldi ama sizin muhattabiniz sıkıntı durumunda petlebi olmalı .onlar kargoyla iletişime geçerlerse geliyorlar kuyruklarını sıkıştırıp. Cidden sinir bozucu işler yazarken bile yine sinirlendim.Haklarimizi bilip ısrarcı olmalıyız.Benim farklı sitelerdeki alışverişimde arasla aynı soruna m.hizmetleri çözüm buluyor, burda bulamıyorsa sorun sadece kargoda değil demektir

Kivi

Kesinlikle kargo firması ile alakalı gerek petlebi gerek herhangi firmalar ne zama aras kargoyla yollasa hel sorun ama başka kargo firmaları böyle değil bütün gün evde olmama rağmen evde yoktunuz diye mesaj geliyor .

kurban1525

Petlebiden aradılar, ben onlara suç bulmuyorum. Çünkü normal alışveriş siteleri olsa bunun için beni arayıp "daha yeni kargo ile anlaşmadık, mağduriyet yaşamanızı istemeyiz" diye söylemezlerdi... en azından müşteri memnuniyeti gerçekten çok iyi. Fakat aras kargo tek kullanılan kargo şirketiyken başka alışveriş yapmayacağım.

kurban1525

Insanın tav olduğu nokta o zaten. Gelmedikleri halde geldik diyorlar. O dağıtıcı arkadaşı bulsaydım asıl onunla ilgilenecektim ben.