Kedimdeki Pire Sorunu

Kedimde bugün tane tane toz gibi siyahliklar gördüm, tüylerinin içine bakınca pire de gördüm sadece bir tane gördüm anma çok fazla yumurta vardı, tek pireden olmaz bu kadar herhalde , hemen gidip iç dış parazit yaptırdım. Kum kabani bosaltip temizleyip tekrar doldurdum.kedisinde pire sorunu yaşayanlara sormak isterim.

İç dış parazit pirelerin ve yumurtanın ölmesi için yeterli mi?

Bunun dışında yapmam gerekenler nedir ?

Eve dağılmış mıdır? Ev için yapmam gereken birsey var mı?

2 CEVAP

Parazit aşısı yaptirmamin ertesi gün tras ettirdim, yüzlerce yumurta belki 70-80 tane pire vardı, zıplayıp gezinip duruyorlardi üstünde, sonra bir sprey sıkıp yikadilar kedimi ellerinde bir fırçayla sürekli taradilar yıkarken. Yavrum ne sıkıntılar yaşıyordu o.pirelerle... bütün vücudu pire isirigindan alerjik egzama gibi olmuş kıpkırmızı ve kabarik. Pet kuaför 2-3 gün sonra oc dış parazit aşısını tekrar uygulatin dedi.
Bir zararı olmaz mı acaba 4-5 gün aralıklarla aşı uygulamanın

Benim kedime broadline yapılmıştı, kuaför advantage multi yaptırın daha etkili dedi

Aşı konusunu veterinere sorabilirsiniz ev için vilada yaparken suyunuza bol sirke koyun kedinizin eşyalarını sirkeyle silin yataklarini supurun evi de düzenli supurun geçer