Kedim Tuvaletini Tutamıyor

whitegirlmia

Kedim 3 aylık her veterinere götürdüğümde istisnasız kutusuna tuvaletini yapıyor nasil tutmasini ogretebilirim

3 CEVAP

taşıma çantasında stres yapmamaları için tavsiyeler var. çanta hep ortada durabilir içinde minderle sadece kliniğe giderken çıkmazsa daha iyi. giderken sevdiği bir eşyayı catnip sıkarak falan yanına koyabilirsiniz. işe ne kadar yarar bilmem ama relax macunlardan verebilirsiniz birkaç saat önceden. yemek vermeyi de 4 5 saat öncesinde kesebilirsiniz belki boş olur içi. daha güzel detaylı tavsiyeler mutlaka vardır araştırabilirsiniz.

Miyumiyuu

bazı yavru kediler korkunca tuvaletini tutamıyor diye biliyorum, ayrıca kediniz çok küçük korkup bu tepkiyi vermesi normal olabilir

Superisi814

Stresten o.
Bir defasında bizim de başımıza geldi 3 ya da 4 yaşındayken hemde..
Onca defa gittik oysa, tekrarlamadı.