Kedi Sahiplendik Lakin Kedi Çok Hırçın Nasıl Sakinleştiren Oluruz.

busrafatih2

Kedi sahiplendik. Cinsi calico scotish fold 2 yaşında dişi çok hırçın. Sahibi sakın olduğunu söyledi. Ama yaklasamiyiruz bile yanına tavsiyeleriniz nelerdir. Bırakmayı düşünmüyoruz. 2 tane küçük çocuğumuz var zarar vermesinden endişe endiyoruz. Ama sahiplendik ve birakamayiz da.

4 CEVAP

Miyumiyuu

merhaba, eğer evinize yeni geldiyse size ve eve yabancılık çektiği için hırçın olabilir, sevdiği mamalar (ödül maması, yaş mama...) veya oyuncaklarla kendinize yakınlaştırmaya çalışabilirsiniz, bu şekilde size ve eve alışmaya başlayabilir..

Superisi814

Şu anda sizlere ve evinize alışık değil, kendini yeterince güvende hissetmiyordur.
Tislamasi, pati atması aslında hep korkudan.
Bak yaklaşma ben çok korkunç bir kediyim, çizerim diye gözdağı veriyor ki, kendini koruyabilsin.
Biraz oluruna bırakın, yeterince sizlere ve eve alışması için sabredin.
Onunla konuşarak, tatlı ifadelerle iletişim kurun.Sevmeye çalışmayın şimdilik.
Zamanla oyuncak ile, mama ile alışır, hatta o sizi takip etmeye başlar.

Deniz1741

Arkadaşlar gerekeni yazmışlar. Bende ekleyeyim. Kısır değilse kısırlaştırın.

Trgt41

Kendi haline bırakın 10 gün takılsın evde düzelir