Kedimin Oyunları Hırçın Olabiliyor Oyunlarını Nasıl Yumuşatabiliriz?

Arya45

5 aylık dişi kedimiz biz yürürken ansızın bi yerden çıkıp bacağımıza atlıyor ya da uzanırken yüzümüze atlayıp atlayıp kaçıyor haliyle tırnakları batıyor çiziyor bu tarz pusu kurup atlama oyunlarına nasıl engel olabiliriz?

18 CEVAP

Arya45

Tırnaklarını veteriner bile kesse arka tırnakları kesilmesini önermiyorlar diye biliyorum tutunmayı onlar sağlıyormuş bi de tırnak keserken kanama ihtimali varmış veteriner de kesse kızımın tırnağını kanatsa üzülürüm biraz dikkat etmeye çalışıyoruz özellikle yüzümüze yakin tutup sevmiyoruz ansizin pati atabiliyor ama çok da fazla çizmeye başlarsa kestirebiliriz ilerde.

eccakir

Çok derin kesilmedikten sonra sorun olacağını sanmıyorum zaten kesilecek kısım kendini belli ediyor. Yine de sizin tercihiniz.

Arya45

Sadece ön pati tırnakları dimi onlar da arka pati tırnaklarının da ucundan alıyor musunuz? Ve hangi aralıklarla tırnak kesimi yapıyorsunuz ?