Kedim Çenesinde Siyah Noktalar Ve Yara Çıktı

miya1234

Fotoğrafa görüldüğü gibi kedimin çenesinde siyah noktalar ve yara çıktı şu an da köyde olduğum için veterinere götüremiyorum sebebi ne olabilir mantar veya kedi aknesinde şüphelendim evde ne gibi bir tedavi uygulayabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim

2 CEVAP

GzdeAkbuz

Mama kabı metal ise seramik kaba geçmenizi tavsiye ederim ve o bölgeyi iltihaplanmaya karşı çokça su ile seyreltilmiş sirke ile temizleyin ama sirke az su bol olsun ki yanmasın (sadece suyla da temizleyebilirsiniz) ondan sonra eczaneden "Terramycin" alıp sürün zamanla o bölge toparlar metal kap kullananlarda çok görünür bu durum.

BiciriginAnnesi

Geçmiş olsun

Ama kedinizin çenesinde çıkan yaralar hiç iyi gözükmüyor alerji desem alerji gibi değil mantar desem mantar gibi de değil

Eliniz de varsa Crystalin sprey kullanabilirsiniz en azından veterinere gidene kadar köyden şehire gidebilecek durumdaysanız çok zamn kaybetmeden gidin evde terramycin krem varsa da kullanabilirsiniz yara olan yeri önce dezenfekte (batikon gibi) edin temizleyin dezenfekte yoksa ılık su ile temizleyin daha sonra krem sürün gazlı bez ile kapatıp üstüne tıbbi yapışkanlı Flaster ile kapatın en azından veterinere gidene kadar yararı olur inşallah