Kedim Pipisini Çıkarıyor

Sirius22

Merhaba 6 aylık kedim pipisini çıkarmaya başladı bu kızgınlık belirtisimidir acaba kısırlaştırma kaç aylıkken yapılmalı

2 CEVAP

BiciriginAnnesi

Kendini temizlerken mi yapıyor ?

Erkek kedim yeni 5 aylık oldu kendini temizlerken genellikle yapıyor normal de yapmaz

Kızgınlık belirtileri de olabilir zaten erkek kediler 5,5 6,7 aylıkken kızgınlık dönemine girmeye başlıyor erkek kediniz 6 aylık olmuş kızgınlığa girmeden kısırlaştirma yapın ki koku bırakma evin belli bölgelerine idrar yapma hatta dışkı huyları edinmesin

Kızgınlık döneminde kediler sık sık sürtünme ihtiyacı hisseder.

· Erkek ve dişi kediler de geçerli olmak kaydıyla idrar püskürtme gibi özel davranışlar sergilerler.

· Sürekli olarak bağırma, farklı sesler çıkarma ya da uluma gibi durumlar gözlemlenebilir.

· Yer üzerinde sürekli olarak taklalara atma ya da benzeri davranışlar sergileme

· Kediler bu dönemde sık sık kalça kemiğini yukarı kaldırır.

· Yine aynı şekilde sık sık kamburlaşma hareketlerini yaptıkları da gözlemlenir.

Kediler bunların dışında kızgınlık döneminde garip ve farklı pek çok davranış gösterebilmektedir. Bu bağlamda bakımını üstlendiğiniz kedinin her zamankinden farklı davranışlar sergilediğini düşünüyorsanız kedinizin kızgınlık dönemine girmiş olma ihtimali son derece yüksektir.