Mama Seçemiyorum

Heratiko

Kızımı kısırlaştırılmış mamaya alıştırmak için buradan iki tester bir de 300 gramlık bir mama aldım. Üç kaba da azar azar koydum fakat kızım üçünü de kokladı gitti. Şu an royal canin savour exigent kullanıyoruz fakat vet hekim artık kısırlaştırılmış mamaya geçmemiz gerektiğini, zamanla yeme eğiliminin daha çok artacağını ve fazla kilo alırsa hastalıkları da beraberinde getireceğini söyledi. Benim kızım zaten normalde de kuru mamayı kendisi gidip yiyen bir çocuk değil beni uyandırır gelir yüzüme yüzüme miyavlar mama ver diye. Tam düzelmişti kendi kendine yiyordu sonra hastalık girdi bir ay elimle besledim onu iyileştirmek için. Sonra iyileşti yine kendi kendine yiyordu bu sefer de kızgınlık sonrasında kısırlaştırma operasyonu. Ben bu şekilde olunca hangi mamayı sevip hangisini sevmediğini nasıl anlayacağım? Feda olsun yemiyor sevmediği mamayı sokaktaki canlara veriyorum ama bebeğim de var bütçem bir yerde elvermiyor öyle ucuz mamalar da almadık ona hiç. Şimdi mecburen felicia ve exclusion mama çeşitlerini önüne koydum yine yemedi. Sevdiği bir mama olsun elden de yemeyi bıraksın istiyorum ama denediğim yöntemler yalnızca bir süre işe yarıyor. Belki de evden pek ayrılamadığım için böyledir bilmiyorum. Yaşadıklarından sonra fazlaca nazlı bir bebek gibi.

Toparlarsam konuyu ben bu üç mama çeşidini önünde bıraktım bir gün mü bekleyeyim yesin dşye ne yapayım çözemedim. Lütfen yardım edin ben şimdi ne yapayım

12 CEVAP

amillaaa

Umarım fikir verebilecek birileri görür ^_^

Palyaco

Eski mamasiyla karıştırarak verin yavaş yavaş eski mama yüzde 75 yeni mama yüzde 25 1 hafta boyunca 2 hafta yüzde 50 yüzde 50 seçici kediler zor geçiş yapar başka mamaya

Açıkcası kısır mama seçmek çok zor benim de böyle kafam çok karışıktı sonra youtube da İlayda öztürk diye bir kızın 2 3 tane kısır mama videoları var ona denk geldim bütün videolarını seyrettim her çeşit mamayı incelemişti içinde iyi kötü gelen ne varsa söylüyordu ve ben ordan fikir aldım mama değiştireceğim zaman oraya bakıyorum faydasını gördüm, tavsiye ederim

Heratiko

Çok teşekkür ederim @amillaa ♥️

Kilo alması çokta iyi bir şey olmaz kısırsa özellikle hareketi kısıtlanabilir benim kedim de çok hareketli 4 yaşında ve 4 kilo daha 4.500 kg yi bile görmedik kilosunu sabitledi ve metabolizması da hızlı galiba ama zamanla toparlar diye düsünüyorum

Heratiko

Sorun orda zaten seçici olduğu için geçiş yaparken bile tamamen yememe durumu yaşanıyor bizde. Aç kalır yine yemez o yüzden üç çeşit koydum önüne belki ilgisini çeken olur içinden diye

Heratiko

Güncel

Heratiko

Durumu güncelliyorum exclusion asla yiyemedi ısıramadı taneleri küçük geldi sanırım. Felicia tavuklu kısır mamayı da ağzına sürmedi onun da taneleri çok küçük geldi. Karıştırarak felicia light somonlu mamayı verdim arada ondan yiyor. Fakat bu felicianın light olmayan balıklı kısır maması yok mu? Bizim kız zaten 3300 kg yani boyu da uzun olduğu için zayıf duruyor ve çok hareketli olduğu için hiç kilo aldığını görmedim. Felicia light olmayan balıklı varsa hangi sitede bilgi verir misiniz

amillaaa

https://www.feliciapetfood.com/kedi-mamasi/
tüm çeşitlerini buradan görebilirsiniz resmi sitesinden ^_^

Benim kedim de felicia kısırlaştırılmış balıklı mamasını severek yiyor,bundan önce mystic yiyordu fakat iştahsızdı,hatta kediniz gibi yememezlik yapıyordu son zamanlarda,kilo bile vermişti sonra felicia deneyeyim dedim ve bayıldı,şimdiyse iştahla yiyor mamasını bitiriyor ve geri eski kilosuna döndü,bence light kelimesi sizi yanıltmasın kediniz ideal kilosuna gelecektir.

Sıcak havalarda yememeleri konusunda bir etken çok endişelenmeyin düzelir bir şekilde kedim de genelde uyuyor ve çok az yiyordu sıcaktan ben de çözümü benim kendi kedime aldığım Vet's Plus Kedi ve Köpekler için Somon Yağı 200ml (Tüy Sağlığı ve İştah Açma Desteği) var her gün mamasına 20 damla kullanıyorum ona da bakabilirsiniz

TATA4242

Kısır mama neredeyse hiç kullanmadım ve gerek duymuyorum sevdiği mamayı ölçülü bir şekilde verirseniz sıkıntı yaşamazsınız.Yanlıs anlamadiysam Royal c.seviyormus ondan devam edebilirsiniz,hiç bir sıkıntı oluşturmaz sadece günlük 50-60 gramdan fazla vermeyin çok yemeye alistirdıysaniz ilk başlarda zorlanabilirsiniz.Bunun haricinde mutlaka su şelalesi edinin ve selaleleden icmiyorsa suyunu gün içersinde değiştirebildiginiz kadar değiştirin yani tazeleyin(çeşme suyu koyabilirsiniz,mineral açısından aritma suyundan daha zengin olduğu için kediler daha fazla seviyor)