Sizce Bu Yavrular Kaç Günlük

Patilehayati

Merhaba, bahçemin yan kısmına Kızım kekik doğum yapmış. (bahçede bakıyordum kekik'e) sizce bu yavrular kaç günlük/aylık? Birde anne kediyi kendi bahçemdeki kedi evine alıştırmak istiyorum Çünkü yaşadığı yer pek güvenli değil. Sizce başka bir kedi evine alıştırabilir miyim? Alışması için ne yapmam gerekiyor? Mamayı kedi evine koydum ama eve girmedi. Sorularımı yanıtlarsanız sevinirim. Teşekkürler.

4 CEVAP

amillaaa

Yavrular iki aylığa yaklaşmış gözüküyor, muhtemelen yavaş yavaş onları bırakmaya başlar anne kedi. Alıştırmak konusunda yapabileceğiniz pek bir şey olduğunu düşünmüyorum; biz çok uğraştık bazı kediler bahçede kalsın diye ama kalmayınca kalmıyorlar :(

martuyl

Siyahtaki oturuşa bak ya :))Bence de 1.5, 2 ay arasi varlar.

Kedi evine girmeyebilirler biz de yapmıştık köydeki bahçeye ama başka hayvan kıstırırsa kaçamazlar diye girmiyorlar içine bence. Girmeyip tepesinde falan yatıyorlar hatta :) Ama kışın girebiliyorlar soguk olunca çok.

aslihan_e

Kediler kedi evinde yaşamayı pek tercih etmezler. Kışın soğuk olunca belki girer yatar. Yavrular yemek yiyebilecek olunca size getirip mama istemesi gerekti ama yapmamış, ilginç. Sütten kesmeye yakın getirecek büyük ihtimalle. Bu yavrular artık ek gıda alsa çok iyi olur. Biraz zayıflar.

Patilehayati

Biz bir süredir şehir dışındayık
Bir süredir yoktuk bu yüzden bakanları yoktu bu sebeple zayıflar muhtemelen
Ek gıdaya geçeceğim
Evde yaş mama yapacağım