Kediler Pencere Açabilir Mi?

Selenay1

Evde açık olan tüm pencerelerde kilit ve file var ama kapalı olanlarda hiçbir şey yok. Bugün benim kara böcük akıllı bıdık kedim, kilit olmayan pencerenin kolunu ağzına sokup açılma tarafına doğru ittirdi. Baktım biraz daha itse pencere açılırdı. Acaba böyle bir şey mümkün mü? Komple açmaya gücü yeter mi? Pencereler 11 12 yıllık falan bu arada

5 CEVAP

kapıları açabilen kediler var bilemedim ama böyle bir şey yaşanırsa diye çocuk kilitleri oluyor ya dolap pencere için yapışkanlı güvenlik kilitleri onlardan takabilirsin pencere büyüklüğüne göre birkaç tane

güvenlik kilidi bir şeyi delmiyor şu dolapları açmasınlar diye yapıştırılan şeyden bahsediyorum.

Selenay1

Delmekten olabildiğince kaçınıyorum eğer böyle bir şey mümkünse mecbur takarım da şimdilik sineklik takacağım o da %100 bir güvenlik sağlamıyor ama pencere her zaman kapalı

Asliszgn

Benim kedim partileriyle vura vura açma noktasına getirebiliyordu bebek kilidi taktık. Delmeden takılan kilitler var tabi ki onlardan kullanın

BusraO

Benim kedim sinekliği açıp gezip geliyordu , dışarıdan da içeriden de açıyordu. Evimiz bahçeli olmasına rağmen pencerelere tel yaptım . Çok zekiler , dikkatli olmak gerekir .