Kilo Alan Kedim İçin Öneriler ??

Nohutgofret

Merhabalar kedimi iki ay anneme bırakmak zorunda kaldım memlekete geldiğimde tam bir dombili olmuş kilo almış 🥲
Öğünlü değil serbest besliyoruz ve çok ölçülü yiyordu şimdi öğünlü besleyeceğim ancak sabah akşam mı vermeliyim sabah öğlen akşam mı bilmiyorum sizler nasıl yapıyorsunuz? Bir de 75 gr bardak ölçüsüyle nasıl oluyor günlük ölçerek 75 gr vermem gerekiyor :/

4 CEVAP

gokhansultan

İmkan varsa 3 e bölerek sabah öğle akşam beslerseniz daha iyi. Yoksa sabah akşam da olabilir. Her mamanın tanesinin gramajı farklı olduğu için her mama da bardak ölçüsü farklı çıkar mamanızı söylerseniz aynı mamayı kullananlar yardımcı olur. Lazerle koşturun bol bol yardımcı oluyor kilo vermesine

petshoplarda ölçü kapları oluyor oralardan alabilirisiniz kilo kontrollü bir mama kullanın gerekirse

Nohutgofret

Mamamız britcare, normalde sabah akşam koşturup oynuyorduk annemle o imkan olmayınca zaten kilo almış hareketsiz kaldığı için tekrar hareketli hayata başlayınca biraz düzelir sanırım 😌

Betrayal

Sterilised mama kullanabilirsiniz eğer zaten ondan kullanıyorsanız az az sık ogunlere bölerek verebilirsiniz zamanla düzelir diğer seçenek bol zaman geçirerek hareket etmesine yardımcı olmak oyun vs.