75 Gr Kedi Maması Bardakla Ya Da Kaşıkla Ne Kadar?

Nohutgofret

Kedimi öğünlü ve ölçülü besleme rutinine geçiyorum kilo aldığı için :( 75 gr için hassas terazim yok ne kadara tekabül ediyor?

8 CEVAP

ZemGi

Hangi mamayı kullanıyorsunuz, mama boyutuna göre de değişiyor miktar

bazı mamaların kliniklerde ölçü bardakları oluyor hills rc gibi bunlardansa mamanız kliniğe gidince bir sorun isteyin. ama hills bardağı alıp proplan ölçmeye kalkmayın çok fark ediyormuş. ty de bazı markaların ölçü bardağı varmış bi bakın isterseniz.

GzdeAkbuz

Kahve fincanı 80gr serçe parmağı kadar pay bırakıldığı zaman 75gr olur.

Renklipati

Mama boyutuna göre farklılık gösterir yinede hemen hemen normal bir çay bardağı 50 gr geliyor belki bir iki gr farklılık olur..çay bardağından biraz fazla verebilirsiniz. Ölçüm kabı olursa çok rahat, bende 75 gr veriyorum azar azar mama kabına gittiği zaman koyuyorum kilo kontrolü o yüzden dengede

Lokumcukk

1,5 çay bardağına falan tekabül ediyor

Palyaco

Kullandınız mama 1 çay bardağı 50gr 1 buçuk çay bardağı yeterli

petshoplarda ölçü kabı oluyor oralardan alabilirsiniz

Nohutgofret

Herkese teşekkürler namazı brit care arkasındaki tablodan kilo aralığındaki miktara bakarak 75 gr’ı belirledim görüşlerinizin ortalamasını aldığımda birbuçuk çay bardağı oluyor