Kedimdeki Bu Mantar Mı

Seymmrym

Merhaba arkadaşlar kızım geçen hafta idrar yolu enfeksiyonu oldu bi gece takip için veterinerde kaldı stres oluyor diye hemen çıkardık ama her gün veterinere gitti giderken yine çok tedirgindi boxa girmek istemedi şimdi enfeksiyon iyi ama fotograftaki gibi oldu sırt kısmı veterinerimiz mantar değil stresten ve sıcaktan buara kedilerde oluyor kendi yalayarak tahriş etmiş dedi ama yine de bi mantar mı diye şüphem var daha önce tecrübe edenler var ise mantara benziyor mu

8 CEVAP

Renklipati

Çok geçmiş olsun,mantar olan yer Çok kaşınır hatta hızla yayılma gösterir en belirgin özelliği ise o bölgede tüy dökülmesi olur hızlıca..sizin yavrunuzda bunlar varmı..bazan alerji bile mantarla karıştırılıyor.

Seymmrym

Tüyü dökülmüş ama kaşımıyo sadece yalıyo

Seymmrym

Tüyü dökülmüş ama kaşımıyo sadece yalıyo

Benim kedim de bu şekilde. Mantarı var. Sonrw orası kabuk döküyor. Kabuktan sonra iyileşme oluyor. Mantar başlangıcı gibi duruyor.

Palyaco

Mantar deyil stresten olmuş mantar kaşınır ve cok hızlı o bölge kellesir

Seymmrym

Kaşıma değil de yalama var çok çok stres kaynaklı olabilir peki ne yapmalıyım

Seymmrym

Kaşıma değil de yalama var çok çok stres kaynaklı olabilir peki ne yapmalıyım

gokhansultan

mantar gibi durmuyor ama emin olmak içim mavi ışıkla baktırın bence. Mantar değilse carnicare dermatopic plus kullanabilirsiniz hekime danışıp. Babamın kedisinin de geçen hafta aynı böyle oldu boyun kısmı onunda havalardan ya da stresten kaynaklandığını düşünüyoruz.