Köpeğimi İlk Kez Yıkayacağım

busecoskunn

Soğuk suyla yıkasam hasta olur mu ?

7 CEVAP

ursaminor

Valla dollface doğru söylüyor. Biz el kadar köpeği yıkarken 3 kişi seferber oluyoruz :D
Sırf o strese girmesin olay çabucak bitsin diye.
Üstelik bir kişi de havluyla kapıda bekliyor. Üşümesin ıslak kalıp diye.
Sakın soğuk suya sokmayın çocuğu, hasta olur :/

Tabii ki hasta olur sonuçta yaz aylarında değiliz. Ki yaz aylarında bile soğuk su tercih edilmez. Onu yakmayacak sıcaklıkta bir suyla yıkamanızı tavsiye ederim. Hatta dirseğinizle ya da bileğinizin iç kısmıyla suyun sıcaklığını kontrol edin. Ilık ile sıcak arasında olan bir suyla yıkarsınız.

dollfacepersian

Yıkamak tecrübesiz ve doğru olmayan bir şekilde yapıldığında köpeği inanılmaz strese sokan bir şeydir. Doğru şekilde yıkamak icin Kral Köpek Ailesinin konuyla ilgili YouTube videolarını izleyebilirsiniz

Basakes

Yani yavru degilse ihtimalo
O düşük ama olabilir. Tabi kurutmanda gerek hayvanı, yavruya çok iyi bir koşulda değilse (sıcak su, ortam sıcak, sonrasında kurutabilme) yıkama

huseyin1

bu soruyu hangi vicdanla soruyorsunuz merak ediyorum sebebi ne bilmiyorum ama beslediğiniz can için elektrik faturasını düşünüyorsunuz galiba eğer düşündükleriniz bu ve bunun benzeriyse hayvan vs beslemeyin siz onların masum canlarına yazık gerçi ben bu sorunun hiçbir açıklamasını samimi yada inandırıcı bulmam ama kendiniz bi deneyin soğuk suyla yıkanmayı nasıl bir his belki bu size vicdanınızı kazandırabilir

akitalove

Suyu ne cok sıcak olmalı nede cok soguk olmalı yazin sıcakta biraz normal suyla yıkanabilir ama kış mevsimindeyiz üşütebilir

kursatbey

Ben şahsen bu havada soğuk suyla YIKANMAM. :D