Sokak Kedilerim İçin Mama Bulamıyorum

Arkadaşlar ben sokakta kedi besliyorum. En az 15 tane kedim var. Yavru ve yetişkin karışık. Normalde tavukçu kasaplarından yumuşak tavuk kemiği ve derisi alırdım. Kilosu 1 TL idi. Fakat artık alamıyorum. Çünkü çok talep var, hangi kasaba gitsem, yok diyorlar. Ya da çok talep olduğu için kilosunu 3-4-5 TL yapmışlar... Yani kilosu en düşük 3 TL, en pahalı 5 TL... Kasap kasap geziyorum, ama 10 kasaptan ikisinde var neredeyse... Ve de pahalı geliyor artık bana, 1 ya da 1 buçuk kilo alıyorum. Onu da iki günde bir alıyorum...

Resmen sokağa çıkamıyorum, elimde malzeme olmayınca mahcup oluyorum onlara gibi. Balkondan bakıyorum, akşam üstü hepsi sıralanıyorlar sokak kapısının önüne. Sesimi, motorumu görünce koşuyorlar. İçim bir tuhaf oluyor, bazen keşke alışmasaydım ve alıştırmasaydım bu kadar diyorum. Tamam gün içinde geziyorlar, ama aç kalanlar ve yemek bulamayanlar vardır... Ve ben tek her gün sadece taze su verebiliyorum.

Ben kaliteli, lüks ya da pahalı bir şey değil, en ucuz, hayvanların yiyebileceği bir kalitede kuru mama yardımı arıyorum. Belki 10 kadar derneğe yazdım, belediyeye kaç kere dedim, ama hep olumsuz sonuç... Nereden ve nasıl mama yardımı alabilirim? Kedilerimi aç bırakmama ve besleme hevesim var. Fakat sizde bilirsiniz ki her şey artık ateş pahası...

Keşke mamalar bu kadar pahalı olmasa da her vatandaş alabilse de sokakta aç canlı kalmasa... Ama işte her şeye zam geldi ve saçma şekilde devlet bir de vergi alıyor... Bana yardımcı olacak hayvan sever ve hayır sever insanları bekliyorum. Sadece mama yardımı olarak değil, yol ve yordam gösterecek kişiler... Teşekkürler.

2 CEVAP

Lavital, perfect, golosi önerebilirim ayrıyeten petshoplarda açık mamalar oluyor içeriği biraz daha besleyici olan mamalardan alabilirsiniz biraz. Ben trendline aldım bir kilosuna 50 tl verdim sokaktaki anne ve yavru kediler için almıştım.

GzdeAkbuz

Daha yeni halama hem evde besledikleri için hemde sokakta baktığı kediler için Scafiyy sipariş ettim yeni çıkmış piyasaya 5\6 yorum vardı olumlu yönde inşallah halamın kedileri de beğenir başka mamalarda yemediler falan diye çok yorum görüyorum eminim mamadan kaynaklı değildir ama her kedinin damak zevki fark ediyormuş onu anladım