Sinek Yakalayıp Yemesi Kedime Zararlı Mı?

thorcat

Merhaba arkadaşlar, kedim doğal dürtülerinden midir tadını sevdiğinden mi bilmem sürekli sinek kovalıyor ve yakalayıp yiyor. Sinek nerden geldi bilinmez hastalık taşıyor olabilir başka bişey olabilir ama tabii doğal dürtüsünü de engellemek istemiyorum. Sinek ona zararlı mıdır sizce?

8 CEVAP

ursaminor

İç-dış parazit aşıları tamsa hiçbir sıkıntı olmaz.
Bizimki de sinek, arı ne bulsa avlayıp, yiyor. Üstelik sonrasında sanki kendisi aslanmış da Serengeti düzlüklerinde buffalo avlamış gibi gururla geziyor. :D

Friolero

Sizinki gene iyimiş, kendi yiyor. Benimki bana getiriyor yemem için :D

ursaminor

Ben aynı şekilde sordum bu soruyu veterinere :D
kurt olmasın filan diye. Parazit aşısı var bir şey olmaz demişti.

DrSu

avcılık iç güdülerinden olsa gerek ,tüm uçanların peşinde bizimki de , evet aynı belgesellerdeki büyük kediler gibi havalılar :) birşey olmadı şimdiye kadar. aşılarını aksatmayın yeter bence.

asarm19

rozet ne işe yarıyo

Asilari tamsa sorun olmaz denildigi gibi.avcilik icgudusu iste o sinek yakalanacak ve oynanacak:)

Merloli

Sanırım sinek yemek kedilerin midelerinde kurt oluşturabiliyor sineklerin yumurtaları içinde olduğundan dolayı, bence oyuncak sinek almanız daha iyi olur :)

Merloli

Ama benim kedim de yiyor, yani engel olamıyoruz.