Kedi Hastalığının İnsana Etkisi

Senaguler00

Kedi hastalıkları insana geçmediğini vurgulasam da arkadaşlarım emin olmak için sözler sormamı istedi. Kedi hastalıkları insana geçer mi?

11 CEVAP

emreovec

@berkdoan kakaları değiştirin manasında :) O kadar zengin değilim :)

ursaminor

@emreovec
kakaları değiştirin :D
biz her sabah dünkü kakayla bugünküleri değiştiriyoruz, evet :D

emreovec

Grip, nezle vs. gibi hastalıkları geçmez. Kakasından toksoplazma diye bir hastalık geçebilir. Dışkı sonuçta.

Kedi besliyorsanız

  • Sokağa salmayın.

  • Kuru mama ile besleyin.

  • Kumunu her gün değiştirin.

  • Atacağınız kumu bir poşete koyup ağzını sıkıca kapattıktan sonra çöpe atın.

  • Kedi temizliği yaparken eldiven takın.

Senaguler00

Çok teşekkür ederiim, sağolun :)

berkdoan

emreovec kumunu her gün değiştirin derken cidden her gün kumunu boşaltıp yeni mi koyuyorsunuz?

emreovec

Aşıları düzenli yapılır. Dış dünyadaki kediler ile etkileşimi olmaz ve dışkısına dikkat edilirse, bir şey olmaz. Zaten diğer geçecek hastalıkta kuduzdur. İki tane hastalık geçer. Kuduz zaten olası değil. Diğeri de çok zor. Başka da bir şey olmaz.

Senaguler00

Şu an baya hasta tek temennim kedimin düzelmesi yönünde. Aşılarından bir kaçı duruyor onlarında tamamlayıp halledicem. Diğer bahsettiginizde gençlik hastalığı galiba?

ilknrdaisy

Gençlik hastalığı vs. Insana geçmez.

Senaguler00

Teşekkür ederim İlknur

berkdoan

Tamam doğru anlamışım ne oluyoruz dedim bir an :)

Lactantius

Biz de eski kakaları ve topaklanmış çişleri her gün atıveriyoruz :)