Brit Care Kitten Sonrası Hangisine Geçmeliyim

whitegirlmia

Anket

Felicia
(2 oy)
Golosi
(3 oy)
Advance
(10 oy)
Toplam (15 oy)

Bütçem kg başı assagi yukarı 100-120₺ arası britcare kedimi ishal yaptı bu mamalardan hangisini alayım veya bu bütçede önereceğiniz başka bir mama var mı?

12 CEVAP

Felicia ve advance bi tik yetersiz mamalar golosi bi tik daha iyi golosi alabilirsiniz

whitegirlmia

advance neden yetersiz? protein oranı güzel yağ oranı da yeterli protein içeriğinden emin değilim ama kötü denilmez gibi duruyor

Protein yağ oranı güzeldir elbette ama sadece bunlarla kalmıyor icerikleri ben uzun süredir youtube da ilayda öztürk diye bir kızı takip ediyorum hem yavru hem yetişkin hemde kısır kediler için mama incleme videoları var ben hepsini izleyerek mama almaya başladım içindeki iyi kötü her şeyi söylüyor videolarını izlemenizi tavsiye ederim. Sizin için tekrar açtım videoyu ve advance için sunları söylüyor; pirinç oranı %16, mısır proteini var, pancar küspesi yani şeker var, kurutulmus domuz proteini demişler ama neresinden geldiği yüzdesi de belli degil sonra kurutulmuş kümes hayvanları proteini demişler o da belli değil ne kadar nereden olduğu içeriği hem belirsiz hem yetersiz güzel şeyleri barındırsa bile çoğunluk bunlarla şişirildiği icin iyi değil bence.

Brit care kedimi ishal etmiş demissiniz mamaya yeni mi geçti mama geçişleri de etkiliyor çünkü yoksa veterinere danışın isterseniz ishali önleyebilecek bir şeyler verebilirsiniz ben de brit care kısır kullanıyorum hiç ishal problemi yaşamadım kediden kediye degişiyor belli ki

whitegirlmia

paketin sonuna yaklaşırken ishal oldu ama şüphelendiğim bir nokta daha var her gun 10gr yas mama arasında vitamin veriyorduk ondan olabilir şüphesiyle dün bıraktım fakat az önce yine ishal yaptı

MarsMaya

Felicia ve mystic kullandım bir sorun çıkmadı. Brit care kısır kedim de paketin sonuna doğru ishal yapmıştı bizde de. Şu an açık mama olarak Fitmin ve Hills kitten aldım güvendiğiniz bir petshop seçip açık mamalara da bakın isterseniz maliyeti baya azaltıyor yeni bir mama deneme aşamasında

Perfect, bozita, nature's variety, may food,

Bence brit care den devam edin ya da içinde mısır unu, gluten ve "et türevleri" olmayan mamaları vermeye çalışın

Yaş mamada ishali tetiklemiş olabilir bir hafta falan yaş mama vermeyin olmadı eğer gene ishali geçmezse veterinere bi baktırın

Ne sıklıkla yaş mama verdiniz bilmiyorum ama vitamini tek başına ara sıra verin bir de olmadı

Verdiğiniz miktar fazla geliyor bir de tek sefer de vermeyin 3 öğüne bölebilirsiniz

Fazla geliyodur belki yazıcaktım yaş mama markasını değiştirebilirsiniz olmadı