Sütten Kesmek?

palebluedot

merhabalar, köpeğim yaklaşık 40 günlük oldu fakat maalesef anne sütünü çok az alabildi süt tozuyla besliyorum. ne zaman sütten kesmeliyim ve mamaya geçişi nasıl yapmalıyım? ayrıca mama önerisi verirseniz de çok sevinirim.

6 CEVAP

SelinTuksal

ömür boyu sizde mi kalacak? öyle ise 3 aya kadar süt tozuyla besleyin.

ilknrdaisy

Sadece süt yetersiz kalır. Anne sütünden erken ayrıldığı için başta kalsiyum olmak üzere bir çok rahatsızlık geçirebilir ileriki yaşlarında. Kalsiyum eksikliğini gidermek için yumurtanın kabuğunu un haline getirip yemeğinin sütünün içerisine azar azar katabilirsiniz, ayrıca sadece süt ile besleme 2 aydan sonra devam etmeyin. Günde 5 kez süt veriyorsanız 3e indirip 2 öğünde yaş mama ya da veterinizden alabileceginiz bir program uygulayabilirsiniz. 2- 2.5 aydan sonra sütü kesin zaten doymaz sadece sütle. 2.5 aydan sonra kuru mamayı ıslatarakta vermeye başladığınız bir döneme girersiniz. Ama kalsiyum eksikliği için yumurta kabuğu önerisini lütfen dinleyin. Benim kızında elimize 13 günlük geldi anneleri reddetmişti. Biz yumurta kabuğunu uyguladık diğer kardeşine uygulamamışlar şuan kalsiyum eksikliği yaşiyor

SelinTuksal

sütten siz değil anne kessin.

palebluedot

annesi kayıp maalesef

palebluedot

evet, sadece süt yetersiz kalmaz mı?

palebluedot

çok teşekkür ederim çok faydalı oldu :)