Köpeğimin Üzerindeki Böcekler

Köpeğimin üzerinde bugün buldum bitmi piremi anlamadım açıkçası iyi bir ilaç öneriniz varmı köpeğim kısa tüylü belli oluyorlar ne yapmam lazım hangi ilacı kullanmam lazım?

6 CEVAP

SelinTuksal

veterinere gidip parazit aşısı yaptırın. veya naturalisden doğal parazit ilacı alabilirsiniz

Vücudu kaldıramaz daha çok küçük falan dediler bir sorun olmaz umarım

ZaynaK

Dış parazit damlatın ensesinden. Veterinere sorun yardımcı olacaktır.

Cemreeincee

Bit değil pire. Ense damlası kullanabilirsiniz. Dış parazite karşı önlem olarak haşereyi uzak tutan tasmalar bulunuyor. Zorlu bir süreç olacaktır. Çabucak geçmesini dilerim çünkü ısırıcı etkileri var ne yazık ki pirelerin..

ursaminor

Eğer çok küçükse bit/pire tarakları var. Onlarla tarayıp güzelce yıkarsanız da kurtulabilirsiniz.
Yenidoğan kedi ve köpek yavrularına yurt dışında dış parazit aşısı yerine bu yöntemi uyguluyorlar. Ama sıcak tutmaya dikkat edin yavrular için hayati önem taşıyor üşümemek.