Atarax Şurup Kediye Verilir Mi?

sushi1

Merhaba, 3kedim var. Bir kaç gün önce ailemin yanına taşındım ama buraya alisamadilar henüz sürekli miyavlayip kaçmaya çalışıyorlar. Bugün bir kaç saatliğine dışarı çıktım. Kardeşim kaçmasın biraz uyusun diye 1ml atarax şurup vermek istemiş ama ağzına döker dökmez kedim ağzından köpükler çıkarmış bir süre yalanmış. Köpüğü görünce hemen suyla ağzının etrafını temizlemiş. Şu an bir sıkıntı görünmüyor ama içim hiç rahat değil.bir şey olmaz değil mi? Yutmamis bile direkt çıkarmış sonuçta

2 CEVAP

ursaminor

Bakın bunlar ağır ilaçlar ve kediyi bırakın insanın bile kafasına göre içmemesi gerekiyor.
Hidroksizin içeren şurupları alerjik tedaviler için veriyor veterinerler bazen. Ama bunun dozu çok düşük oluyor genelde. Kafanıza göre sakın bir daha vermeyin kediye şurup.
Ağzının köpürmesinden de korkmayın, şurup içirirken genelde köpürür ağzı kedilerin.

Birde 1 ml vermissiniz bunlar yuksek dozlar iyi ki birsey olmamis kedinize sakin bir daha ilac vermeyin kendi kafaniza gore.