Kedim Kusuyor

Asil50

Herkese merhaba. Arkadaşlar kedilerin tüy yumağı kusma sorununa karşı neler yapıyorsunuz. Benim kedim hafta da bir bazen iki kere safra gibi çoğunlukla beyaz bir sıvı kusuyor. İçerisinde tüy yumağı bazen oluyor bazen olmuyor. Daha önceleri kustuğunda hazmedilmemis mama da oluyordu mamayı değiştirdiğimden beri sadece sıvı kusuyor. Malt denedim ama kesinlikle sevmiyor. Patisine sürdüm maltı partisini hızla sallayarak her yere bulaştırıyor :)

7 CEVAP

IIREMMM

Kusmukta tüy yumağı yoksa başka bir sorun da olabilir belki ,midesinden kaynaklı da olabilir. Bence veterinere bir danışın öncelikle, eğer kusma sorunu tüy yumağı ile ilgiliyse başka bir markaya geçersiniz

eessmmaa

Kusma sadece tüyden dolayı olmaz bence kan testi yaptırın belki böbreklerinde falan sorun vardır

eessmmaa

Kusma sadece tüyden dolayı olmaz bence kan testi yaptırın belki böbreklerinde falan sorun vardır

gece18

Sık sık tüy yumağı sorunu yaşamadığım için bol bol taramak ve malt alımını düzenli vermek. Uzun bir süre vermedim hem mama sindiremedi hemde tüy yumağı kustu. Bazen sever bazen sevmez. Hemen ağzının yan tarafına yapıştırırım yalaması için temizlerken yalamış oluyor.

IIREMMM

Bir marka maltı sevmediyse bir başkasını deneyebilirsiniz,hangi markayı kullanıyorsunuz?(Vets Plus kullanabilirsiniz,gimcat markaya da iyi deniyor ama son zamanlarda kusma şikayeti ile ilgili birçok yazı okumuştum) başka bir seçenek olarak da maltı ödül mamasının üstüne sürüp verebilirsiniz

Asil50

Evet veterinere götürmeyi düşünüyorum. Ama ilk öne tecrübeli arkadaşlardan fikir alayım dedim. Benim yaramaz en bol tüylüsünden aynı zamanda da agresif bir Tekir olduğu için taranmayi sevmez malt yalamaz hele hele veterine gitmek başlıca bir sorun onun açısından. Yinede bize yol göründü anlaşılan 😁

eessmmaa

Benim kendimde bol tüylü ve bir ara haftada 2 kere falan kusmaya başlamıştı ben de ilk başlarda tüy yumağı sanmıştım ve birkaç marka malt değiştirmişti ama geçmemişti sonradan veterinere biyokimya tahlili yaptırın a böbrek değerleri yüksek çıkmıştı allahtan en başında fark edildi de ilaçlarla hemen iyileşti. O yüzden söylemiştim bence işinizi şansa bırakmayın
İnşallah hiçbir şeyi yoktur çok sağlıklıdır.