Geçmeyen Uyuz

Zehrazey

Hepinize merhabalar foruma yeni üye oldum sokaktan bir köpek buldum şiddet görmüş ( sopa vs gördüğü an çıldıriyor) bu hayvan uyuz iki tane veterinere götürdüm ikiside tedavi şöyle dursun teşhis dahi koyamadilar bir tanesi belediye veterineri idi şimdi çok çaresizim hayvanın her yeri yara içinde ne yapmam gerekiyor bu hayvan ölüp gidecek tavsiyesi olan var mı

3 CEVAP

salihaondag8

Nerde yaşıyorsunuz Konya'da yaşıyorsanız veteriner bildiğim vok iyi yer var baya ilgileniyorlar ben kedimi de oraya götürürüm hep isterseniz onun numarasını veriyim

salihaondag8

Çok üzüldüm baya kptu durumu yapanların inşallah yanına kalmaz ne kadar cani insanlar varya inşallah bidaha gün yüzü görmezler başka ne diyim valla

Keyfimbilir

Iyi bir veterinere gidebilirseniz uyuz geçer. Bağışıklık güçlendirici takviye kullanmanız şart. Artı tavuklu mama ve gıda vermeyin bir süre. Uyuz için prenonava, dicromec gibi tabletler veya ivomec gibi şırıngayla vurulacak ilaçlar kullanılması gerekiyor. Hayvan hastanesi vardır bulunduğunuz şehirde oralara gitmenizi öneririm. Madecassol gibi kremleri de yaralı bölgelere kullanabilirsiniz. Bunları veteriner söylüyor zaten. Benimde çok yakın akrabamda vardı köpeğinde ordan biliyorum. Bir de ensesine stronghold damla uygulayın köpekler için olandan. Uyuza karşı onunda etkisi var. Kaç gün arayla ne kadar doz verilmesi lazım hayvanın kilosuna göre veteriner ayarlar.