Britcare Ve İshal -Öneri

Merveabdn

Merhaba yaklaşık 3aydır brit care kullanıyorum.. ördekli kısır olan mamasında ishal durumu probiyotik ve ilaçla dahi geçmemişti..paketi hills ile karıştırarak bitirdik..karıştırıp verince ishali geçiyordu..kedimin alerjisinden dolayı başka mama içime sinmediğinden bu defa tavşanlı mamasını deniyim dedim..zaten sindirim sistemi destekleyici şükürki ishal olmadı..eğer britcare kullanıp ishalden şikayeti olan varsa tavşanlıyı deneyebilir.

4 CEVAP

eessmmaa

Ben de royal canin kullanıyordum değişiklik olsun diye brit care geçtim ama geçer geçmez iki kedim de ishal oldular ve kakaları çok kötü kokmaya başladı. Bir de çok su içmeye başladılar sizde de oldu mu bu durum

Merveabdn

Çok su içme durumu olmadı..ama ishali ördeklide geçmedi..kakası hep yumuşaktı..tavşanlı mamaya geçince düzeldi..probiyotiği veteriner önerisi ile aldık..kendi veterinerinize sorarsanız daha sağlıklı olur

IIREMMM

Merhaba biz de advance yetişkin mamasına geçeceğiz siparişimiz henüz gelmedi ,bu ara kısırlaştırma ihtimalimiz vardı (kısırlaştırmayı da askıya aldık birkaç ay daha) ondan dolayı hangi mamayı alsak diye kararsız kaldık kendi maması bitince mecburiyetten 3-4 günlüğüne petshoptan mama almıştık kendi mama markasını da bulamadığımız için az miktarda başka mama aldık daha 4 gün oldu kullanmaya başlayalı ama ishal yaptı maalesef :(petshoptan aldığımız mamaya da iyi denmişti üstelik),yarın yeni maması gelince karıştırıp vereceğiz ishal geçmezse de veterinere gideceğiz ,hangi prebiyotiği kullanmıştınız acaba

Brit care tahılsız bir mama oldugundan susatıyor ama su icmeleri arttırması güzel bir şey biz de tavşanli kullaniyoruz bir aydir duzenli mama gecisi yaptik hatta ben bir hafta yapmadim gecisi biraz daha uzatarak yaptim dusuk tahilli baska bir mama kullaniyorduk hic ishal vs olmadi