Mama Değişikliği

Emeline

Merhaba pomerian spitz köpeğimin mamasını değiştirmek istiyorum şu an royal canin kullanıyorum Acana marka mamaya geçmek istiyorum ama sizce kırmızı paket olan kuzu sığır olanla mı? Gri olan balıklı olanımı tercih etmem gerekiyor yardımcı olursanız bilgi verirseniz sevinirim ona göre mama siparişi geçeceğim

1 CEVAP

Mama değişiklifi yapmak için evcil hayvanınızın 1 haftalık maması kaldığında başlanmalıdır yediği mamanın içine azıcık yeni mamadan ekleyerek ve hergün yeni mamanın miktarını biraz daha arttırarak yapılmalıdır 1 hafta sonunda yeni mamasını tamamen koyabilirsiniz ama eğer kedinizin hastalığı var ise veterinerinize danışarak öyle karar vermenizi öneririm mamaya direk geçerseniz evcil hayvanınızın bünyesi alışkın olmadığı için kusma ishal gibi rahatsızlıklar olabilir ve ayrıca mama seçerken tuzlu ve şekerli olanların tercih edilmemesi gerekmektedir (evcil hayvanınızın kabını sirke ile temizlebilirsiniz) iyi günler dilerim 🐾