Çipli Kediyi Barınak Alır Mı

chloem11

Arkadaşlar burada hepimiz hayvanseveriz benimde bi kedim var ve dışarıdaki hayvanları da çok seviyorum veteriner olmak istiyorum lise öğrencisiyim bi kedim var 3 buçuk 4 yaşlarında ona bakamıyorum maması kumu tamam ama aşılarını bile yaptıramıyorum doğru düzgün hastalığı çıktı sabah öğle akşam 200er lira aşı vuracaklarını söylediler yaptıramadım anyibiyotik dediler sabah akşam 30ar lira yaptıramadım babam hayvanları seviyor ama kedileri köpekleri sevmiyor bu yüzden sürekli zaten ver kediyi diyip duruyor bende sıkıldım ve bu benim son senem dolayısıyla üniversiteye gittiğimde kedimi illaki atıcaklar zaten bakamıyoruz barınağa vermek istiyorum bu yüzden belki orda iyileşir bakılır diye ama çipi de var çipli kediyi barınak alır mı?

15 CEVAP

Bambam1

"bu yüzden belki orda iyileşir bakılır diye ama çipi de var çipli kediyi barınak alır mı?"

Kaç yaşındasın kuzum sen? Üniversiteye hazırlanacak yaştasın ancak bu cehalet bu devirde, nasıl becerdin, hiç sosyal medyada falan da mı görmedin? Barınaklarda bırak iyileşmeyi yaşamaz o kedi, daha yeni bir dava sonuçlandı, İstanbul'da ve Elazığ'a barınaklarda yeterli kefes yok diye hayvanları seçip seçip öldürmüşler, bunlar sadece ortaya çıkan, her barınakta aynı şeyler dönüyor. Barınaklar ağzına kadar sokak kedisi köpeği dolu, sadece kafes sayısınca, çok azına bakıyorlar. Devletin tüm sokak hayvanlarına barınakta bakacak besleyecek bütçesi yok, ayırmamışlar, ayırmıyorlar

gece18

Barınağa vermeyin, sahiplendirme yapın. Kediyi güzel bir aileye sahiplendirin.

gunestuana

nasıl bir cehalettir Allah aşkına madem maddi durumun yok niye alıyon bide çip taktırmış kardeş barınak sokak hayvanlarını almıyor artık senin çipli kedinin alçak Allah aşkına ya

selinay41

sahiplendiremezsen sokağa bırak barınaktan bin kat daha iyidir

IIREMMM

Çok üzüldüm yaa.Babanız hayvanları seviyorsa destek olsa ya size(size destek olmazsa siz zaten nasıl karşılayacaksınız masraflarını bir de lise öğrencisisiniz daha,ikna etmeye çalışsanız evde kalması için) hayvan sevip kedi-köpek sevmemesi de değişik bir durum .Ben de üniversite öğrencisiyim henüz kendim para kazanmadığım için kedimizin bütün masraflarını babam karşılıyor,torunu gibi seviyor bence siz de barınağa vermek yerine sahiplendirmeyi düşünün öncelikle (ya da bir yakınınız bakamaz mı ),her barınakta iyi koşullarda bakılmıyor hayvanlara, çipi olup sokağa atılan bir sürü hayvan var maalesef,bence en kötü sahiplendirmeyi düşünün barınak en son çare olsun sizin için (buradan da ilan açabilirsiniz,petlebi sayesinde bir sürü hayvan yuvalandırıldı, en azından sıcak bir yuvası olur :( İlan açarsanız biz de paylaşırız.

chloem11

Sahiplendirmeyi düşündüm bende ama sakin bi kedi değil biz aldığımızdan beri çok agresif ve 3 buçuk 4 yaşlarında kim sahiplenir ki diye düşünüyorum babamda şöyle ailede tek çalışan Babam ve onun tavuğu horozu falan var diyor ki tavuğun fln etinden yumurtasından faydalanıyoruz ama kedi masraflı diyor onu da anlıyorum çünkü artık veterinerlerde çok çıkarcı oldu hayvan seven çok veteriner kalmadı

baranertaga

İnşAllah sahiplenen olur. Barınağa vermenizi hiç istemem.

sultansbutler

ilan aç birisine ver. besleme bölgesi, güvenli bahçeli bir yer de olur diye belirt.

Emirckr

Barınağa asla terketmeyin lütfen,
Bir sahiplendirme ilanı açın illa yuva bulursunuz şayet bulamadınız son çare nezih bir semte bırakın en azından,hani bakılacak bir bölge olsun..(yine de barınağa terketmeyin bari hayvan özgür olsun.)
Ayrıca babanızda garip,hem hayvan seviyor ama kedi&köpek sevmiyor..
Çok ilginç gerçekten.

Emirckr

Tabii öyle,ev kedilerinin sokağa adapte olması gerçekten zor oluyor ama barınaklarda bir facia,
Çok hasta olan kedilere tedavi dahi uygulamayıp ötenazi yapıp iğneyle uyutuyorlar..
Şimdilik yuva arayışında olun bakalım,umarım şansı açık olur.

chloem11

Ama petlebiden ilan açıcam mutlaka belki sahiplenen olur

chloem11

Hepinizde haklısınız ama sokağa da bırakırsam bir şey olmasından korkuyorum çok korkan bi kedi seslerden falan 1 buçuk yaşında sahiplendim 2 yuva değiştirmişti ilan açıcam birazdan tam sınav senem çok stres yaptım sürekli bunu düşünüyorum ona hiç kıyamıyorum ama mecburum artık

chloem11

Umarım bi yuva bulurum

chloem11

Hanımefendi öğrenciyim Babam bu sene bana 15 20 lira harçlığı bile veremiycek ki ben kedimin aşısını o paralardan toplayıpta vurduruyodum şimdi hastalandı yapıcak bir şeyim yok bende üzülüyorum başkasına vermek için sahiplenmedim sizin ne kadar hayvan sevginiz varsa benimde var

Sutin

Sahibinden de falan da ilan açın. İnsanların yaşını, cinsini falan onemseyecegini sanmıyorum. Bana göre bir hayvan süs olsun, eğlence olsun diye değil de bir yuva olayım su yavrucaga diye sahiplenilir o yüzden illaki güzel kalpli bir insan denk gelecektir.