Sevimli dostunun her ihtiyacında petlebi.com hep yanında!

PETLEBİ GÜVENCESİYLE, HIZLI KARGO ve EN UYGUN FİYATLAR

İran kedisi bakımı?

yorkshia_gsd
yorkshia_gsd

103324


İran kedisinin bakımı, tıraşı ve banyosu hakkında bilgiye ihtiyacım var? Sabah akşam 20 dk tararım yılda 1 defa tıraş ettiririm ve günlük bakımını yaparım diyorum... Yeterli midir.


4 Cevap

zzAr
zzAr

2151


günlük bakım yeterli ancak iran kedilerini suyun altına sokmamak lazım kuru şampuan kullanmak gerekiyor. traşı hakkında bilgi sahibi değilim malesef


yorkshia_gsd
yorkshia_gsd

103324


kuru şampuan taraftarı değilim, kimyasal tüylerinde kalıyor , kediler yalanıyor...
köpekler gibi 5-6 ayda yıkanmalı diyorlar


Pamuk18
Pamuk18

1038


Benim kedimde İran Kedisi ve bakım gerektiren bir kedi özelliklede tüyleri açısından.Mesela hergün taraman gerekiyor çünkü tüyleri topaklaşabiliyor.Sahipleneli 1 ay oldu ama şuana kadar yıkamadım biraz daha büyüyünce yıkamayı düşünüyorum.Çok sık banyo yaptırmamanı öneririm ama banyodan sonra iyice kurutmalısın çünkü üşütebilir ve tıraş olarakta küçükken tıraş ettirmene gerek olmadığını düşünüyorum bizde sadece tüylerini kestirmiştik mesela patilerini ve kulak altlarındaki tüylerini falan ama büyüyünce tüyleri sorun olursa çok az tüylü olmayacak şekilde tıraş edebilirsin diye düşünüyorum.Çok bilgili değilim ama düşüncelerime göre yazdım :) Umarım yardımcı olabilmişimdir.


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız: Üye Ol Giriş Yap
801 Görüntüleme
4 Cevap
0 Pati

Sorunuz mu var?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor