7 Aylık Kedim Sürekli Olmamakşa Birlikte Kumunun Hemen Önüne Tuvaletini Yapıyor, Nedeni Ne Olabilir?

Alican4114

Kedim kumunun hemen önüne kakasını yapıyor.Neden yapıyor olabilir? Çişini kumuna yapmasına karşın kakasını kumun önüne yapıyor

2 CEVAP

Heiter

Tuvaleti temiz bulmuyor bir şekilde. Tuvaletin yanına yapması bu anlama geliyor. Bizim oğlanda da yaşadık bunu, klozet eğitimi vermeye çalışırken. Eğitim setinin tablası çok sığ olduğu için hemen yanına yaptı 2-3 kez. (Çişini yapıyordu ama kakasını yapmıyordu.) Kumun temiz olduğundan ve yeterince derin olduğundan emin olun isterseniz.
Bir de dışkıladığı yeri iyice temizleyin, koku kalmasın diye. Olmadı tuvaletin yerini değiştirin veya ikinci bir tuvalet koyun.
Kedinizi rahatsız eden bir şey vardır mutlaka.

Alican4114

Teşekkür ederim :)