Kedim Yaş Mama Yedikten Sonra Kusuyor Neden Olabilir?

iremnart

Kedim bir kaç gündür kusuyor. Neden olduğunu gözlemlediğimde yaş mama verdiğimde yedikten sonra kustuğunu fark ettim. Yaş mama yedikten sonra kediler neden kusar?

13 CEVAP

Merhaba, kusmaların tabiki pek çok farklı sebepleri vardır ama burada olan kusmalar, yaş mama içeriğinin beğenilmemesi, marka kalitesinin düşük olması veya bir seferde çok yemesinden kaynaklanmaktadır. Bu hususla daha kaliteli ve mideyi fazla yormayacak nitelikte konserve mamaları tercih etmelisiniz. Yinede aklınızda soru işareti olursa eğer kusma ile ilgili videomu izleyebilirsiniz

https://www.youtube.com/watch?v=3s2e4rM9ssg

iremnart

********* dan almıştım. Bir kedimi kustururken diğer kedimde bi problem olmadı

iremnart

Demedim ve Yaş mama vermeyince kusmuyor

kurban1525

Yaş mamanın markası nedir?

Anonymus827062

Ağır geliyor veya olduğundan fazla veriyorsunuzdur;)

Yas mama vermeyi birakin bir sure bakin yine kusarsa bir problem var demektir.

SelinTuksal

Başka yaş mama verseniz? *********nın yaşmamaları hep soslu. Onun da miğdesi hassas sa o yüzden olabilir. İnstinct, schesir, gimcat, animonda carny gibi mamaları deneyebilirsiniz.

Feronia

**********nın yaş maması yan ürün dolu. İçinde ne olduğunu tam olarak bilmiyorsunuz. Marka değiştirmeyi deneyin.

Mrszaa_

Benim kedim de yaş mama yediğinde ishal olumuştu. Daha sonra daha az vermeye başladım. Bi daha ishal olmadı. Bi dahaki seferde biraz daha az yedirmeyi deneyin

iremnart

Bende markayla alakalı olduğunu düşünüyorum. Kustuğu için artık vermiyorum

Mando

İremnart kediniz nası düzeldi yani yaş mama yı kestikten sonra zayıflama ateş gibi belirtileri oldu mu yoksa direk geçti mi benim kedim de kusuyor da yaş mamadan mı ic parazitten mi bilemedim

Dostane

Mamanızın içeriği mutlaka kontrol etmelisiniz farklı birkaç mama deneyin mutlaka ürünlerden birine alerjisi vardır. Benim kızımın tavuk alerjisi olduğu için iştahla yiyor ve kusuyor

Emirhanx58

bunun birçok sebebi olabilir tek sorun mamada olmayabilir mamanın markası kalitesiz ise veya kedinizin midesi hassas ise sorun yaşanabilir bende de yaşandı küçük yavru kedi rahatla yerken diğer genç kedim yedikten sonra kusmaya başladı o zaman sorun mamada değil kedinizdedir bir süre ıslak mama vermeyin kusma durursa sorun mamadadır