Kedim Saçımı Yemeye Çalışıyor Ellerimi Isırıyor Sebebi Nedir?

Arya45

Kedimin beni ısırdığını söylemiştim daha önce tavsiyelerinizi uygulayamadan kedimden uzak kaldım 4 5 gün eve geldiğimde ele avuca gelmiyordu ve sürekli elimi yalayıp ısırmaya başlıyor bildiniz kemirir gibi sert bi şekilde ve aynı şekilde saçlarımı eşeleyip çekiştiriyor. Kedim beni özlemiştir diyordum ama hırçınligi artmış iyice napabilirim.

4 CEVAP

Merloli

Böyle şeyler yaptığında katı bir ses tonuyla ona hayır deyin ve bunu yapmaması gerektiğini söyleyin ısırdığında onu oyuncaklara yönlendirin ve eğer oyun oynuyorsanız bir süre ara verin.

nyancat

Benim kedimde yapıyor aynı şeyi ama zarar vermek için değil hırçınlıkta değil bu hareketler oyun istiyor saç ona oyuncak gibi geliyor hatta bazen bilerek oynatıyorum ben ısırmalar kanatırcasına, zarar vermek istercesine olmadığı sürece sıkıntı olmamalı bence çok canınız yandığında bağırın çok canımı yaktın yeter diye uzaklaşın oyunu bırakın onla çok değişecek bir özellik değil ısırmalar ama en aza indirebilirsiniz

Ufkkrdg

Dişleri kaşınıyordur ısırması hem şımarık büyüdüğünden de olabilir, kuru mamalar verin ısırıp oynayabileceği şeyler verin ona

Ufkkrdg

Dişleri kaşınıyordur ısırması hem şımarık büyüdüğünden de olabilir, kuru mamalar verin ısırıp oynayabileceği şeyler verin ona