Yavru Köpek

BanuYuzgec

2,5 aylık büyük ırk yavru köpek için hangi mamayı önerirsiniz arkadaşlar

9 CEVAP

Merhaba
5 aylık samoyedim var royal canin kullandım çok iyi geldi ama tavuğa alerji olduğundan kaşıntıları arttı şuan proplan pupy kullanıyorum kuzu etli baya severek yiyor ve kaşıntısı yok

irmtnc3

Açıkçası hiçbir kuru mamayı önermem çünkğ hepsi kimyasal 1-2 yıl son kullanma tarihlerinin olması bunun kanıtı Onların sağlığı için en iyisi en doğal olanı Ben petchefin raw mamalarını kullanıyorum ve o kadar memnunum ki köpeğim yeni bir köpeğe dönüştü tüyleri dişleri enerjisi vs Raw olmasa bile(raw yani çiğ beslenmeye herkesin bir ön yargısı var ancak doğru şekilde ve şartlarda yapıldığında en iyi beslenme biçimi) petchefin naturel mamalarına bir göz atın İnstagram lopoblog 🤗

Venusselin

Evet barf en uygunu. Barfa en yakın mama acana, çünkü onda da et işlem görmüyor. Bu arada popüler barf siteleri isim vermiyim artık et kullanıyor. Kendiniz yapın veya petcheften alın. Daha uygun diye popüler sitelere güvenmeyin çünkü o fiyata o kadar et gelmesi imkansız ve rengi çok kırmızı imkansız bir şekilde. Barf beslediğim zaman denemiştim obur köpeğim asla dokunmamıştı

Venusselin

profine. ben acana kullanıyorum bütçeniz uygunsa kalitesi içeriği çok iyi bir mama

Bbrc

Merhaba, Hills ve prolan içerik olarak bayağı zengin doktorumuz da onları tavsiye etmişti. İçeriği zayıf olan mamalar tüy dökme sorunu yapıyor mesela bazı tavuklu mamalar dökebiliyor bazı köpüşlerde. Irkına göre bir tercih de yapmak önemli

Bbrc

*proplan yazacaktım pardon:)

irmtnc3

Evet maalesef raw iyi yapılmadığında kötü sonuçlar doğurabilir bu yüzden ya kendiniz (ki bence bu zor protein, et sebze oranı vs ayarlamak) yapın ya da petchef hariç bir markadan almayın Maalesef bu raw mama konusunda çok merdiven altı ürün var

BanuYuzgec

Hiç mi köpek besleyen yok

BanuYuzgec

Arkadaşlar şu an royal canin kullanıyorum golosi ya da profine alacağım hangisini önerirsiniz