Kedimi Mantar Dan Kurtaramıyorum

Kedylgirl

Kedim schottish 1 yaşında dişi yaklaşık 5 aydır mantarı ile uğraşıyoruz denemediğimiznyol kalmadı bir de bunun yanında kulak uyuzu vardı ama bitti sadece kir atıyor artık. Kulak uyuzunu bitirsek de mantarı bir türlü geçmiyor. Ecosin ile 3 kere yıkandı sirkeli sular mantar şampuanları kantoron yağı top kekik suyu travazol krem hiç biri etki etmiyor. Acil ne yapmam lazım başına gelen var mııı denenecek tüm yolları denedim
????

12 CEVAP

IIREMMM

Geçmiş olsunn. Ecosin tablet işe yaramayınca tekrar veterineriniz ile görüştünüz mü aslında çok etkili bir ilaç diyorlar ama mantar biraz nüksetmesi yüksek olan bir sorun,belki başka bir tedavi uygularlar,bağışıklığı da düşmüş olabilir mantardan dolayı,belki veterineriniz bağışıklık güçlendirici bir tedavi uygularsa hafifler

Palyaco

İç kısım için viyo ımmune 14x30 ml hergun 30 ml verin 2 kutu 28 gün dis derisi için hergun hpaw clean wipes temizleme havlusu içinde emzimler cok iyi geliyor ve tavuklu ve tavuk yağı dahi mamada olmasın exclusion sığır veya ton balıklı veya acana orjin balıklı bu 3 mamada tavuk ve tavuk yağı yok

Superisi814

Merhaba,
Mantar süresince bilirsiniz tavuklu mama önerilmez ama seciceginiz mamanın içeriğini iyi okuyun.Bozita geyikliue bakın yüzde kaçı tavuklu, kaçı geyikli..O hesap doğru mama seçmelisiniz.
Bunun yanında bağışıklık güçlendirilmeli.
Ecosin için okuduğum uygun sıcaklık olmazsa bir işe yaramadığı.
Ben sokak kedime doğal sarı kantaron yağı, doğal hindistan cevizi yağı ve tricobor uyguladım.Uc ayımı aldı. Oceral sprey, Nano.sprey bir işe yaramamisti.
Bağışıklığı için mama değiştirdim, yoğurt, balık yağı, arada yaş mama ile destekledim.
Sizinki tamamen ev kedisi ise lütfen evinizi de iyi dezenfekte edin ki bulaşmasın devamlı.
Geçmiş olsun.

Kedylgirl

Hepinize çok teşekkür ederim viyo vetamunex kullanıyoruz bağışıklığı için belki zylexis yaptırabilirizm2 doz. Bugün veterinere gittik mantarları kurumaya başlıyor dedi lakin 5 aydır her tuşa basmış her yolu denemişsiniz dedi adventage diye bir dış parazit çıkmış kuvvetli bugün ondan yaptık. Eski mamamız tavuklu olduğu için mama değişimi yaptık kilosu da çok zayıf diye. Biz de somonlu kısır kedi maması ile dana etli mamayı karıştırıp verdik. Bundan sonra kilo aldı bugğn hatta gözlerime inanamadım. 2600 olduğuna. Onun dışında verdiğimiz ek gıdalarda da tavuk olmayan ürünler kullanıyoruz. Bugün hekimimiz en son çare 10 gün içinde ecosin den net sonuç alamazsak gerekli testleri yaptırır sonuçlar uygunsa eğer tablet veririz dedi. Tabletin adı da funit. Ama dediklerinize de bi bakacağım. Zerdeçal dene diyenler oldu tam bitiyor sonra tekrarlıyor mantar. İçten bitmedikçe dıştan tekrar eder diyor herkes 😔

Kedylgirl

Bugün tablet tedavisine başlıyoruz umarım güzel olur teşekkür ederim hepinizee 🐣

mervedoganay

Çok geçmiş olsun. Biz Itraspor ile atlattık. Karaciğeri yoran bir ilaç. O yüzden öncesinde kan tahlili ile karaciğer değerlerine bakıldı. İdeal aralıkta olmayan değerlerden kaynaklı 3 tane aşı oldu. Sonra ilacı kullandık. Bitirdi mantarı. Vet'inize danışın kesinlikle. Bize vet son çare bu demişti.
https://www. t r d o k t o r .com/itraspor-100-mg-15-mikropellet-kapsul-johnsonjohnson

mervedoganay

Gaziantep'teymişsiniz. İstanbul'da olsaydınız bizim vet'i önerirdim size. Evet bizim de tekrarlamıştı. Ama Itraspor iyi geldi. Umarım Funit de onun gibi etkili olur. Siz güçlü olun, geçecek. Bizim neredeyse 1-1 buçuk yıl sürdü. Bazen azaldı bazen arttı. O yüzden ümidinizi kaybetmeyin. Bir de ben süreçte alerji yapan hiçbir ürün ve tavuk ile ilgili bir şey olmasın diye uzun bir süre mama araştırdım. Exclusion ton balıklı ve sığır etliyi buldum. Veterinerimize içeriklerini gönderip onay aldım. İçeriği çok temiz duruyor bence deneyelim dedi. Ve şu an İrmik nasıl toparladı. Hem de nasıl iştahla yiyor. Dediğiniz gibi yaş mamalarını da tavuksuz alıyorum. Mamayı da fikir olsun diye paylaşmak istedim. Siz yanında olduğunuz için çok iyi olacak evladınız merak etmeyin.

buketguven

Merhabalar,

Bende mantardan çok çekmiştim tam 6-7 ay sürdü. en son veterinerimiz hap ile tedavi etti sanırım funit diye bir hap tam olarak bilmiyorum yanlış bilgilendirmeyeyim o hap tedavisinden sonra geçti. Ne bağışıklık güçlendiriciler kremler ilaçlar içirdim geçmedi o hap tedavisi iyi geldi sadece

mervedoganay

Ne demek, rica ederim. Ecosin ile yıkadığımızda lezyon olmayan yerlerde kuruluk hiç olmamıştı. Başıma gelmediği için inanın hiç bilgim yok. Sadece şu aklıma geldi. Mantar sadece gözle gördüğümüz yerlerde olmuyormuş. Özel bir cihaz vardı ışıklı. Onunla İrmik'in vücuduna bakıldığında lezyon olmayan başka bir sürü yerlerde de lezyon olan yerlerde olduğu gibi beyaz gözüküyordu. Oralarda da varmış ama gözle görülmüyor. Belki sizin de şu an ancak cihazla gözükecek yerler kuruyordur. Tabi sadece tahmin ediyorum. Bildiğimden değil. Veteriner kliniği Kadıköy'de Hello Clinic. Umarım ihtiyacınız olmadan toparlar yavrunuz.

Kedylgirl

Çok teşekkür ederim fakat biz maalesef mama değişim zamanlarımızda çok fazla sıkıntı ve iştah kaybı çekmekteyiz. O yüzden mama değişimini yine de bi denerim. İstanbulda hangi veteriner kliniği acaba son çare yine geçmez ise oraya götürebilirim. Bu arada ekosin ile yıkadım kurudu bir çok yeri ama bitmedi ondan sonra yeniden ekosin ile yıkadık bu ay içerisinde lezyon olmayan yerlerde bile kuruluklar çıkmaya başladı hekimimiz ekosinin faydaları diyor ama lezyon gözükmeyen yerlerdeki kuruluk bizi korkutmadı da değil. Acaba dergisindeki tüm mantar bakterilerini vücuttan mı atıyor bilginiz var mı? :(

Mamasıni da değiştirin mutlaka bazı kediler bu konuda hassas oluyor.. ayrıca mantar için tedavi yetmiyor kedinin yaşadığı alanı kisitlayip düzenli sirkeyle temizlemenizi öneririm. Kedi tedaviye yanıt verip iyilesse bile evden yaşadığı yattığı yerdeki mantarı tekrar kapıyor hop başa dönüyor

Bir ara geçici yuvalik yaptığım bir cins kedide vardı aynı şekilde koltuklara kadar günde iki kez sildim resmen elma sirkeli suyla.. ve tedavi vs atlattı