Kedim İşiyor

Pinarkara54

Erkek kedim 1,5 yaşında yatak odası gardoeap üstüne, ayakabılığa bide poşet üstüne işemiş ama abartı bi kokusu yok kum kabı gibi kokuyo neden işer acaba kızgınlıktan olsuğnu sanmıyorum çünkü öyle olunca çok kötü bi koku oluyormuş

10 CEVAP

Superisi814

1.5 yaşında ve kısır değil ise, kızgınlıkta olma ihtimali vermemeniz şaşırttı.

esmaaa1

Her Ameliyatta ölüm riski olur üstelik erkek kedilerde daha kolay oluyor dişi kedim var daha tehlikeli olmasına rağmen kısırlaştırdım şuan 2 gün geçmesine rağmen gayet iyi durumunuz varsa mutlaka kısırlaşırın hem size hem kedinize rahatlık sağlar

Pinarkara54

Kısırlaştırmak istiyorum ama korkuyorum anesteziden uyanamam şansı var falan diyince yapasım gelmiyor

Pinarkara54

Kısırlaştırmak istiyorum ama korkuyorum anesteziden uyanamam şansı var falan diyince yapasım gelmiyor

Pinarkara54

Kısırlaştırmak istiyorum ama korkuyorum anesteziden uyanamam şansı var falan diyince yapasım gelmiyor

Pinarkara54

Kısırlaştırmak istiyorum ama korkuyorum anesteziden uyanamam şansı var falan diyince yapasım gelmiyor

gece18

Kedim kızgınlıktayken koku bırakırdı. Bazı idrarları kokardı bazıları kokmazdı. Farketmez bunlar. Kediniz kızgınlıkta ve bir an önce kısırlaştırmanız lazım.
Kedinizin sağlığını düşünüyorsanız kısırlaştırın lütfen.
Anestezi işlemlerinden dolayı endişeniz varsa bilgili bir veterinere danışarak öncesinde hemogram, biyokimya testleri isteyin.

KedicikUzum

Kisirlastirin ya benim apartman kedim 4 aylıkken falan kısırlaştırıldı belediye veterinerinde ben o zamanlar tedavi için göndermiştim ama kısırlastirmislardi korkmayın

Ebrnk

Benimki de her yere işiyor, yakın zamanda Kısırlaştırılmayı düşünüyorum. Bunun kızgınlık belirtisi olup olmadığını üç ayrı veterinere sordum ve hepsi kısırlaştırmam gerektiğini söylediler. Yalnız biri ek olarak "stres kaynaklı da olabilr. Kum kabi temiz değilse idrar yapabilir, idrar yollarında enfeksiyon varsa yapabilir. Bir çok sebebi var.
Kum kabına girdiğinde idrar yapması nasıldı surekli girip çıkıyor mu az mi idrar yapıyor yoksa yapamıyor mu?" diye sormuştu.

Sutin

Eğer küçükken böyle bir davranış sergilemediyse 9. aydan sonra başladıysa kesinlikle kizginliktadir. Kedinizi mutlaka kısırlaştırmalisiniz. Kısırlaştırılmayan kediler çok asabi ve mutsuz olurlar. Testis kanseri gibi ciddi hastalıklara da yakalanabilirler. Yani kısırlaştırma işlemi kesinlikle kedinizin ve sizin yararınıza olacaktır.