Köpeğim Mamayı Reddediyor

gunestuana

1 ay önce köpeğime zarar vermicek ev yemeği yatırdım ve mamayı reddetmeye başladı zorlasa olsa yedirmeye çalışıyorum ama bebek gibi mizmizlaniyor kaçıyor ön patisiyle yüzünü fln kapatıyor bir özgünlük yemeğini bir günde yiyor annem kilo kaybetmemesi için doktorumuzun önerdiği ve ara ara verebilirsiniz dediği yiyecekleri veriyor ne yapabilirim bilginiz varmı lütfen gerçekten bilenler yazssın

7 CEVAP

mrssekola

Yaş mama yiyorsa yaş mamayla karıştırabilirsiniz. Ya da haşlanmış et tavuk karıştırabilirsiniz. Karışık olunca mecbur ikisi de yiyecektir :) Adım adım azaltırsınız. Sonunda kuru mama kalır. Alman çoban köpeği annesiyim aynı hayatı ben de yaptım :D

miraytas

Ben kuru mamasını et suyuyla islatiyordum öyle yiyordu köpeğim

gunestuana

malesef çok kez et suyu karıştırmayı denedim ama suyu içiyor mamayı yemiyor

Bbrc

Ayy benim kızım da aynı bi çare bulamadım gitti deli olcam😔 beni çok üzüyor bu durum.

gunestuana

malesef tavuğa alerjisi var ama öneriniz için çok teşekkür ederim veterinerimiz daha kaliteli bir mamaya geçmemizi önerdi yavaş yavaş yeni mamaya gecicez inşallah eyer oda olmazssa yaş mama tavsiyenize uyucam kesinlikle

emeleker33

5 aylık bir kızım var. tam bir mama şımarığı. 3 ay da her halde 4 mama değiştirdik. ben çareyi yaş mama ile buldum. mamayı 1 tatlı kaşığı kadar yaş mamaya buluyorum ve maalesef sadece elden yiyor. biraz toparlasın diye şu an elden besliyorum çünkü çok zayıf bir bebeklik geçirmiş. yaş mama candır. ( acana mamayı bile tek başına yemiyor gerisini siz düşünün)

aslihan_e

Bizim köpeğimiz de hiçbir mamayı yemek istemiyordu ev yemeği istiyordu sonra Econature yavru köpek maması aldık tesadüf olarak bu mamayı çok sevdi ve iştahla yedi. Bilmiyorum hiç denediniz mi, belki bir ihtimal işe yarar diye söylemek istedim.