Kısırlaştırma Hakkında

RIFKII

Merhaba, erkek kedilerde kısırlaştırmak için 6 aylık olması eeken mi? Ama geceleri uyutmuyor bağırıyor sürekli

6 CEVAP

esmaaa1

Kızgınlığa girmiş çoktan yapılabilir bence yine de veterinerle bir görüşün siz

gurbuzzz

Kızgınlığa girse bile 6 ay çok erken, erken kısırlaştırma erkeklerde idrar yolu problemleri yaratabiliyor.taş ve kristal gibi problemler özellikle tehlikeli. Bu sebepten biraz daha sabredin koku bırakma vb.yoksa. Geceleri bizimki de bağırıyor(kısır) canı sıkıldığı için. Yatmadan oyun oynayın iyice yorun bağırmaz.

Deniz1741

Erken değil sağlık durumu, kilosu yerindeyse yapılabilir.

RIFKII

Teşekkür ederim cevaplarınız için. Veterinerim de yapılabilir dedi ama yine de emin olamadım tabii. Bağırmasından farklı bir de artık organıyla da oynamaya başladı, bu yüzden de düşündüm zamanı mı acaba diye.

PofudukLeo

Şayet veteriner hekiminizde onayladiysa koku bırakmaya başlamadan kısırlaştırın. Böyle kendinizde daha huzurlu olacaktır. Ve eğer bütçenize uygunsa operasyon öncesi kan tahlillerini de yaptirabilirseniz içiniz çok daha rahat eder. Benim de sizin gibi endişelerim vardı. 4 gün önce operasyon öncesi tahlillerini yaptırıp bir problem olmadığını öğrendim ve ardından operasyon yapıldı. Şimdi oğlum mutlu ben mutlu

PofudukLeo

Kediniz de daha huzurlu olacaktır* (yazım yanlışı olmuş pardon :) )