Kedi Aşı

brusvan7

İyi günler sahiplenecek olacagım kedi yaklaşık 2-3 aylık sokak kedisi. Ankarada en uygun hangi veterinerde aşı yaptırabilirim fiyat vs. olarak ve sokak kedilerinin corona virüsleri ne gibi sıkıntı yapar , tedavisi var mıdır ?

5 CEVAP

Feronia

Ankara'da oturmadığımdan veteriner öneremeyeceğim.
FCoV zararsız bir virüstür. Tedavisi yoktur. FCoV virüsü stres, yetersiz beslenme, düşük bağışıklık gibi sebeplerden mutasyona uğrayarak FIP hastalığına dönüşürse çok tehlikeli sonuçlar doğurabilir. Teşhisi ve tedavisi çok zor ölümcül bir hastalıktır. Tabii ki her sokak kedisinde corona olacak diye bir şey yok. Olsa da FIP'e dönüşme ihtimali çok düşük ve doğru bakımla bu ihtimali daha da düşürmek sizin elinizde.

brusvan7

yani bende ilk defa duydum nerdeyse corona virüsünü normal bakımlarıyla da zaten fıp e yakalnması zor değil mi ? yani corona olursa ekstradan birşey yapmamız gerekiyor mu

SelinTuksal

Afacan Veteriner kliniğine güvenebilirsiniz. Zeki bey çok iyi bir vet.

emrezrtrk

ben temmuz ayında 2 aylık bir kedi sahiplendim sokaktan ama şuan ilk defa burda duydum acaba benim kedimde de mi vardır?şuan 7 8 aylık....

zeynepgurgen

Güven Veteriner Kliniği