Kediler Diş Döker Mi?

Arya45

Arkadaşlar kedimin dişi düşmüş bu neden olmuş böyle olması doğal mi süt dişlerini mi döküyor?

14 CEVAP

ursaminor

Süt dişlerinin hepsini dökecek panik yapmayın. Bu dönemde mümkünse yaş mamayla besleyin. Mümkün değilse, kuru mamasını ılık suyla biraz yumuşatın çünkü dişleri acıyor.
Ayrıca dökülen dişleri bulmak gerçekten büyük şans :)
Biz bir tane bile bulamadık :(

DogaM

Evet 4-8 aylıksa muhtemelen süt dişlerini döküyordur ufaklık.

Feronia

Gayet normal

Zeynepker

evet kediler diş döker.dişinin düşmesi doğal birşey.büyük bir ihtimalle süt dişlerini döküyor ama kedinizin yaşını söylermisiniz.

Gamzeunc

Benim kedim 1 yasinda ve diş döküyor bu normalmi 2 kere döktü.

Arya45

Teşekkürler arkadaşlar cvplariniz için kedim 5 buçuk aylık

emrezrtrk

bende yatağımı toplarken bulmuştum iki tane saklıyorum...

Elifdmr

Benim kızımda düşürüyor. bugün ikinci düşürdü sakladım hemen

Elifdmr

İki hafta falan oldu ilki düşeli bugün baktım yenisi çıkmış hemen hemen

Arya45

Ben de yatağımı toplarken buldum şans için saklıycam annem de dioki şimdi bu kıza diş buğdayı da mı yapcaz :) ısırmaları bu yüzden mi artmıştı acaba dişi mi kaşınıyor yaş mama da veririm ilaveten teşekkürler arkadaşlar :)

Gamzeunc

Benim kedim 1 yasinda ve diş döküyor bu normalmi 2 kere döktü.

  1. aya kadar dökebilir demişti veterinerimiz bende görünce üzülmüştüm hatta elimi ısırıyordu bir baktım diş elimde. süt dişleri gidiyor.

toffy_the_cat

Çiğneme oyuncağı alın ek olatak.

aysuaks6789

kedinizin dişini fircalamanızı oneririm ama normal bu