Deride Yarılma

Sutunannesi

Öncelikle iyi akşamları. Süt sanırım oyun oynarken bir yere çarptı ya da sürttü bilmiyorum çok hızlı koşuyor oyun oynarken ve dolap kenarlarına falan Çarpabiliyor. Muhtemelen bu olay sabah oldu ama ben görmedim hiç az önce öperken farkettim yarın veterinere götüreceğim ama sizce kendiliğinden iyileşir mi yani veteriner ne gibi bir tedavi yöntemi uygular sizce. Kedimin veteriner fobisi var onu kötü yollarla götürmek zorunda kalıyoruz ve bize bir süre güvenmiyor veterinere gittikten sonra davranışları değişiyor hep bir diken üstünde bizden korkarak hareket ediyor. Sizce çok mu ciddi yani evde ben ne yapabilirim veteriner şart mı nolur yardımcı olun bu aralar çok şey yaşadı veterinerlerde çok korkuyor bende korkuyorum artık

15 CEVAP

zeynepgurgen

Fotoğraftan göründüğü kadarıyla açık bir yara değil. Kanaması da yoktur muhtemelen. Baticon sürmenizi öneririm. Enfeksiyon kapmasını önler ve iyileşmeyi hızlandırır.

ursaminor

Neresi burası sütün?

ursaminor

Tabi ki batikon candır, cankurtarandır :)
Süt beyaz bir kedi ama batikonun onu boyayacak olması ne kötü :(

Yeri de özellikle sordum çünkü göze yakın olsaydı sadece terramycin öneriyor vetler.

zeynepgurgen

Kremi yalaması sorun ancak baticonda içiniz rahat olsun. Ağız yaralarına dahi baticon sürülür. :)

Sutunannesi

Boynunun biraz aşağısında yani gövdede boynundan 3,4 parmak aşağısı

ursaminor

Umarım hemencecik geçer :)

Sutunannesi

Merhaba maalesef bir önceki boyunluk maceramız çokta iç açıcı deĞildi. Damlasını yalayıp köpük kustuğu için takmışlwrfı ama süt eve gelince kafasını vura vura yere çıkarttı onu :((( dün akşam krem sipariş verdim bugün okul çıkışı veterinerle konuşup baticon alacağım akşama süreceğim bakalım en Azındsn krem gelene kadar.

Sutunannesi

Baticon ya da benzeri bepanten vs sürdüğümde orayı yalayacak bir sorun olur mu yalaması

Sutunannesi

Bunu yarın alsam bile muhtemelen 2,3 iş gününde gelecek :(( o zamana kadar iltihap kapmaması için vs batikon mu kullanmalıyım

Sutunannesi

Birde evimde sokak hayvanlarının açık yaraları için aldığım o renklli spreylerden vardı onu sıkmalı mıyım sizce

Sutunannesi

Sanırım artık biraz lekelenmesinin vakti geldi :D muhtemelen temizlemek için devamlı yalayacak zaten orayı. Yarın veterinerine uğrayacağım sütü götürmeden önce eğer evde yapabileceğim şeyleri orda yapacaksa götürmeyeceğim sütü evde halletmeye çalışacağım. Bu bizim ilk ciddi yaramız. Umarım en kısa zamanda sorunsuz iyileşir. Çok teşekkür ederim

Elifinkedileri

Korkuyorsa hic veterinere goturup yormayin bence baticon surun ama krem turu seyler kullanmayin biraz kabuk baglayana kadar kremler yarayi sulandirir cunku daha gec iyilesir

Ozzge

Geçmiş olsun , baticon en güzeli hem dezenfektan hem de çabuk kurutur yarayı. En azından ilacı sürdüğünüz birkaç saatte elizabeth boyunluk taksanız yalamasa, tabi gönül ister izin versin gün boyu kalsın. yaranın üzerine mii denk geliyor emin olamadım ama . Umarım çabuk iyileşir Sütcük :)

geçmiş olsun öncelikle. bence bu büyük bir yara değil ben olsam baticonla 2-3 gün tedavi etmeye çalışırdım yara kapanmıyor gibiyse veterinere götürürdüm (zaten çok korkuyor).