Hipoalerjenik Mama Önerisi

bskrkn

Kedimde bir süredir mantar sıkıntısı yaşıyoruz tipik mantar görüntüsü olmadı hiç (bozuk para gibi tüy dökülmesi ve yaralar çıkması) şuan durumu daha iyi mantar büyük oranda geçmiş görünüyor dedi veterinerimiz ikinci doz aşıyı da oldu fakat ara ara kaşıntıları devam ediyor, kasintisinin sebebinin ne olduğunu gozlemleyecegiz bir süre öncelikle ödül mamaları vs gibi şeyleri kestim mantar da tamamen giderse ve kaşıntı devam ederse mama kaynaklı olabileceğini ve hipoalerjenik mamaya geçmem gerekebilecegini söyledi veterinerimiz Virbac marka hipoalerjenik mama tavsiye etti fakat mama konusunda emin olamıyorum, bildiğim kadarıyla hipoalerjenik mamalara gerçek et konmuyor hayvansal protein miktarı daha düşük tutuluyor ve hayvan için yeterince besleyici olabilir mi emin olamıyorum, şuan kedime acana mama kullanıyorum ve acana gibi besleyici içeriği yüksek bir hipoalerjenik mama arıyorum tavsiyelerinizi bekliyorum :)

10 CEVAP

amillaaa

Hipoalerjenik etkisini bilemiyorum fakat Brit Care'ın tüm mamaları hipoalerjenik diye geçiyor, içeriği de bence Türkiye'de satılan mamalar arasında ilk 10'a girer kesinlikle. Veterinerinize onu danışabilirsiniz belki.
Virbac'ın hipoalerjenik mamasının içeriğini merak ettim, inceleyecektim fakat resmi web sitelerinde öyle bir ürün göremedim. Hangisi olduğu hakkında bilginiz var mı acaba?
https://tr.virbac.com/home/kedi/beslenme.html
Virbac markası da aslında yüksek protein, düşük karbonhidratlı mamalar üretiyor, içerikleri aşırı parlak gözükmüyor ama analitik bileşenleri oldukça iyi diye düşünüyorum. Mecbur kalınırsa tercih edilebilir.

Yumosi

Britcare deneyebilirsiniz.

Kinpurb

Brüt care önermem. Kullanan bazı kedilerde ishal yapıyor. Diğer markalara karşı kusma durumunu duymadım elbet vardır ama tesadüf olamaz bence. Brit care kusma yapıyor. Ayrıca virbac iyi bir mamadır güvenle alabilirsiniz. Hem hipoalerjenik olup hem de yüksek et barındıran bir mama görmedim ne yazık ki

GzdeAkbuz

ProChoice, Brit Care, Pronova, Felicia, Molly, Cat Plus, bu markaların hipoalerjenik serileri mevcut bir bakınız

GzdeAkbuz

  • JOSERA ve PRO CANINE

Bgsevgi

Proplan yeni bir mama üretti. Ben ondan aliyorum

bskrkn

Teşekkür ederim yanıtlarınız için, Brüt Care bir dönem kullandım bizde herhangi bir problem olmadı ishal kusma gibi veterinerimiz hipoalerjenik özellik için klinik mamalarından kullanılmalı dedi Brit Care i sormuştum. Klinik mamalar arasında da bildiğim kadarıyla Royal Canin,Pro plan ve Virbac ta hipoalerjen özellik var

amillaaa

https://britvetdiets.com/diets/26-hypoallergenic
Brit'in de klinik serisi var aslında ama illa o üçü arasında seçim yapılacaksa Virbac diğerlerinden daha iyi sanki.

Palyaco

Vibrac en kaliteli mamadir ve besleyiciligi sağlıklı olması mamayi 1 numara yapıyor alerjik rahatsızlığı olan herkesi bu mamayi kullanmalı

Nrynrynry

Bende brit care öneriyorum, geçiş sürecini bir tık daha uzun tuttum. Yorumlarda ishal olan çok olmuş diye okumuştum.