Kedim Yabancı Cisim Yutmaya Çalışırsa Ne Yapmalıyım

Missboon

Kedime bugün malt verecekken maltın minik plastik kapağını ağzına aldı çiğnemeye başladı ben müdahale edince hırlamaya beni çizmeye başladı kapağı alıp kaçarken düşürünce aldım. Böyle bi durum tekrar yaşanırsa nasıl yaklaşmalıyım sakince ağzından alabilmemim bi yolu var mı?

2 CEVAP

aslihan_e

Ensedeki derisinden bir elinizle kavrayın, hafif çektirin ve diğer elinizle de kafasının arkasına doğru birkaç kez pat pat vurun, bir yandan sert ses tonunda hayır bırak falan diyin. Büyük ihtimalle tükürür. Yoksa sakince falan vermezler. Şimdi oo kediyi mi dövüyorsun diyen olur mu bilmem, insanlarda ilk yardımda nasıl sırta vuruluyorsa bu da öyle, yabancı cisim yutarsa büyük sıkıntı olabilir sonuçta.

gurbuzzz

Felaket yaramaz bizimki de kızsakta küssekte anlamıyor biz görmezken yapıyor yapacağını. Ortalıkta bırakmayın özellikle ip gibi şeyler çok riskli