Kedim Kustu Ne Yapmaliyim? (Fotografli)

findikiz

Herkese merhaba, kedim sabah mamasini yedikten sonra kustu. Once tuy yumagi kustu sandim ama kusmugunda mama parcalari vardi. Mamasini degistirmedim her zaman yedigi mamasiydi. Kustuktan bi sure sonra gidip tekrar mama yedi su an keyfi de yerinde kosup oynuyor ama hasta mi oldu neden kustu anlamadim ne yapmaliyim yardimci olursaniz sevinirim.

7 CEVAP

Bazen fazla mama yediklerinden dolayi kusabiliyorlar muhtemelen sizin kediniz de fazla yemis, benim kedimde de birkac kere oldu bu endiselenecek bir sey degil

aslihan_e

Birkaç saat yiyecek içecek vermeyin. Devam ederse ciddiye almalısınız.

gurbuzzz

Bizimki ayda 1-2 kez kusar böyle mama yedikten hemen sonra. hızlı yemiş olabilir fazla yemiş olabilir veya kedilerin mideleri çok acayip kusma refleksi durup dururken çalışmış olabilir. Tekrarlamazsa hali keyfi yerindeyse sıkıntı yok arada sırada olabilir kusma. bir kaç saat yemek vermeyin sonra azar azar vermeye başlayın

Yumosi

Fazla ve hızlı yediğinde benim kedim de kusuyor. Önemli başka bir belirti yoksa sebebi budur muhtemelen.

senaau

Bazen benim kedimde böyle mama kusuyor. Sokakta da denk geldiğim oldu. Fotoğraflardan göründüğü kadarıyla mama taneleri bütün çıkmış çiğnemeden yutmuş yani onla alakalidir bir sorun olduğunu sanmıyorum

meov

bizde de aynı sorun vardı. ben çok mama koyuyordum, hızlı ve çok yediği için rahatsızlanıp kustuğunu söylediler. artık az koyuyorum.

findikiz

Cevap veren herkese cok tesekkur ederim 🙏🏽 Kedim bir daha kusmadi dediginiz gibi fazla ya da hizli yediginden oldu saniyorum