Karma Aşı,İç Parazit İğnesi ,Dış Parazit Ense Damlası

BRCGK

KEDİM DÜN 3 ÜNÜ AYNI ANDA OLDU VETERİNER BİKAÇ SAAT HALSİZLİK VE ATEŞ YAPAR DEDİ AMA HALA ÇOK HALSİZ YATIYOR PATİSİNİ BİLE KALDIRMIYOR GEÇERMİ ?

5 CEVAP

zeynepgurgen

Karma zaten tek başına ağır bir aşı. Adı üstünde karma. Diğer aşılarla arasında 2 hafta gibi bir süre olması gerekiyor. İç/dış parazitin bile kendi içlerinde 2-3 gün arayla yapılması gerekiyor. Gerçekten hekim demeye dilim varmıyor bazı veterinerlere.

goknur

Baska birinin daha basina aynisi gelmis sanirim. Bu nasil sorumsuzluk?

ilknrdaisy

Onun kuduz ve karma ayrıca iç parazit aynı anda yapılmıştı. Onun durumu çok daha ağır ve farklı 2 Ana aşı aynı anda yapılmış. Ama karma aşı genellikle ilk doz olduğu için yanında parazitle birlikte yapabiliyor çoğu veteriner. Bana sordular ben istemiyorum dedim, ama yaptıran çok. Dış paraziti saymayın o damla zaten. Aşı tamamen karma aşının halsizliğidir. Bir sonrakine lütfen kedinize 1den fazla aşı yaptırmayın bünyeleri çok hassas :(

BRCGK

BANA KARMA AŞIDA YAPALIMMI DİYİNCE OLABİLİYORSA DOKUNMUYORSA YAPIN BEN BİLMİYORUM ÇÜNKÜ DEDİM YAPTI .HALSİZLİĞİ UZUN OLUNCA KORKTUM ÇÜNKÜ İLK DEFA KEDİ BAKTIĞIM İÇİN BİLEMİYORUM

emrezrtrk

Suyuna bebek aspirinin koyun bana evet öyle dedi...