Kedim Tüy Kusuyor.

Kinpurb

Günlük 6 cm malt vermeme rağmen kedim tüy kusuyor. Zaten gastrit var arada mama da kusuyor ama son 1 aydır aşırı arttı kusması. Aşırı tüy dökülmesi de var aylardır. Gimcat malt kullanıyorum ama sindirim için önerebiliceginiz bir takviye var mı acaba. Malt olarak değil genel olarak sindirim için soruyorum. Tüyün mamanın vs midede kalmaması hemen sindirim sağlanması gerekiyor böyle bir ürün var mı

8 CEVAP

Kediniz kısır mı yetişkin mi bilmiyorum ama Brit Care Sensitive Hipoalerjenik Hindi ve Somon Etli Hassas Tahılsız Yetişkin Kedi Maması var bir de bunun Brit care Hipoalerjenik Kısır Sindirim sistemi destekleyici Tahılsız Tavsanlı maması var.

Palyaco

Brit onermeyin ishal yapıyor bozita kuzulu exclusion sığır etli ve fitmin sığır etli hairbal

Brit care her kedi de ishal yapmiyor duzenli mama gecisi olursa sorun olmaz ben kullaniyorum hicbir sorun yasamadik

Bir de Fitmin Purity Hairball Taze sığır etli tahılsız yetişkin maması ve Fitmin Purity Hairball Taze sığır etli tahılsız kısır maması var

Nrynrynry

Bende brit care' e geçtim geçiş sürecini uzun tuttum, ishal yapıyor diye ben de yorumlar okumuştum. Şuan brit kullanıyoruz, o mamaya geçme sebebim içeriği çok iyi mısır, pancar ve pancar küspesi yok.

stellabennett

GimCat bazı kedilerde işe yaramıyormuş belki size de öyle olmuştur

Deniz1741

GimCat kullanmayın oldukça olumsuz yorumu var. Zoovital kullanabilirsiniz.

KimJeongguk

Tüy yumağı için olan mamalara geçebilirsiniz. Biz Gimcat'i neredeyse 1.5 yıldır kullanıyoruz üstelik 6cm kadarda vermiyorum ben 1-2cm kadar veriyorum hiç bir zaman tüy kusmadı. Dediğim gibi Malt değiştirip tüy yumağı engelleyici mamaya geçiş sağlayabilirsiniz.