Kedimin Kilosu

MinelG

Dişi kedim 6 buçuk aylık bu gün veterinerde 2.300 çıktı biraz fazla göbeği var gibi sizce cok mu fazla ona göre mi mamasını ayarlamalıyım ?

10 CEVAP

BRCGK

BENİM KEDİM 3,5 AYLIK 1.600KG VETERİNER NORMAL DEDİ . YANİ BUNA BAKILIRSA 6 BUÇUK AYLIĞA GÖREDE 2.300KG SANKİ NORMAL GİBİ GELİYOR AMA BİLEMİYORUM TABİ

NehirC

Az değil mi kilosu?

NehirC

Yetişkin dişi kediler için 2500-3500 gram. Ama bu kedinin boyuna, cinsine vb. durumlara göre değişebilir. Görünüşte kilolu değilse bence sorun yok. Benimki daha fazla ama büyük bir kedi olduğu için önemsemiyorum. :)

emreovec

Biraz üst sınır da olsa ama birşey olmaz.

MinelG

Normalde yetişkin kediler 2.500 ve 3.500 arası oluyor dedi veteriner çok Hızlı gidiyor maşallah falan dedi cok çabuk kilo almasından korkuyorum kilo türlü türlü hastalığa sebep oluyor.6 buçuk aylık icin fazla geldi o yüzden sordum :)

ursaminor

Bu resme göre kontrol edebilirsiniz:

Dumanlili

Benim kedim 7 aylık ve 5 kilonun üzerinde yukarıda tablo atmış birisi 3. Resimdeki gibi. Sizin kedinin kilosu az geldi bana ama bilemiyorum benim kedinin boyu falan da uzun

Benim kedim aylikti aralıkta sarılık oldu hasta olduğunda 2.300 du bana zayıf gibi geldi rakamlar mi karıştı ki

martha

benimki overweight çıktı :o

MinelG

5 kilonun üzerinde olduğuna emin misiniz o zaman 4.resimdeki gibi falan olurdu diye düşünüyorum ben.Benim kedim 3le 4 arası bir şey biraz fazlası var sanırım o kadarının da bir sorun olacağını düşünmemeliyim o zaman :) resim cok yardımcı oldu teşekkür ederim