Hamile Kediye Karma Aşı

gokhanust

merhaaba, yaklaşık olarak 25 günlük hamile kedim var ve kulağında hafif bir kaşınma olduğu için veterinere götürdüm. muayene etti daha sonra karnesine bakarak karma aşısının zamanının geldiğini söyledi bebeklere de iyi geleceğini söyleyip karma aşı yaptı. şuan kızım ve bebekleri tehlikede mi,karşılaşanileceğimiz sorunlar nedir ya da sorun oluşturmaz mı lütfen yardım...

6 CEVAP

nvarhaan

Benim kedimi götürdüğüm veteriner hamilelik ihtimali varsa bile karma aşı yapamayacağını söylemişti. Zararlı olabileceğini düşünüyorum

Feronia

Ben size petsbooktan cevap vermiştim :) (patipet @siri20ezgi olarak)

SelinTuksal

benimkide yapmadı hamileyken vakti geldiği halde :/ bebeişlerinizi başka bir veterinere kontrol ettirin bence.

ursaminor

Basit mantık.
Aşı nedir? Aşı, hastalığa karşı bağışıklık sağlamak için vücuda verilen, o hastalığın mikrobuyla hazırlanmış sıvıdır.
Demiş ya bebeklere de iyi gelir diye.
Peki, bağışıklık sistemi henüz gelişmemiş olan bir canlı nasıl bağışıklık kazanabilir? Kazanamaz. Aksine zarar görebilir.
Bu yüzden işte hamileyken aşı yapılmamalıdır.

Merhaba çok sık rastlanılan bir durum değil ben yapmıyorum. İç ve dış parazit uygulamaları doğuma 1 ay kalaya kadar yapılabilir. İştahını ve dışkısını takip ediniz. Bu süreçte vitamin takviyeleri yapınız hatta bol vitaminli şu tarifimi de kullanabilirsiniz
https://www.youtube.com/watch?v=HQG4vPELzMs&t=134s

Feronia

Şaka gibi ya aşırı sinirlendim