Yavru Kedimin Büyük Kedime Hareketleri

buketguven

Arkadaşlar merhabalar,
Ben oğlumu bir ay önce sahiplendim. Çok uysal ve kedilere alışkındı. Kızım bir buçuk yaşinda neredeyse onunla alışmaları çok zor olmadı cünkü oğlum hiç agresif tavır göstermedi hatta annesi sanıyor kızımı. Kızım çok teması sevmeyen bir kedi aslında ama böyle yanına gidince yakar oğlumu narince sever vuramaz bile fakat şöyle bir durum var çok iştahlı bir kedi değil kızım, o yemek yerken oğlum çok meraklı olduğu için uyusa bile kızım yemek yediği an kıtırtı sesini duyup yanına gidip beraber yrmek istiyor bunu bazen yapıyor bazen rahat bırakıyor. Kızımda o yanına gelince yemeği bırakıyor. Farklı yerlere iki tane mama kabı koydum rahatsız olursa yesin diye fakat bebek olduğu için mi bunu yapıyor oğlum iki kediyle alakalı çok tecrübem olmadığı için anlam veremiyorum daha. Birde kızım hep benimde uyurdu yanıma geliyor oğlumda yanıma geliyor ama kızımı görünce hep oyun oynamak istiyor üstüne atlıyor kızım dediğim gibi alışık olmadığı için üstüne atlayınca gidiyor bende üzülüyorum sanki kızımı dışlamışım gibi hissediyorum sonra zamanla düzelir mi tecrübesi olan arkadaşlar yazabilir mi

7 CEVAP

Jiyansutlac

Siz ve çocuklarınız çok tatlısınız maşallah uzun yıllar sağlık sıhhat ve beraberlik diliyorum 🙏🏻🧿

Emirckr

Bence muhteşem bir ikili olmuşlar,
Dışlanmış hissetmez sadece bazıları karakteristik olarak dinginliği daha çok tercih ediyor ama eve kabul etmişse(ki bu kediler için çok büyük bir adım)artık benimsemiştir sorun edeceğini zannetmiyorum,
İkisine de gerekli ilgiyi ve özeni eşit derecede gösterirseniz asla kötü hissetmezler :)

Emirckr

Ayrıca erkekler gözlemlediğim kadarıyla biraz daha meraklı ve yemeğe düşkünler,
Dişiler kendine yeteri kadarını yiyorlar genelde,aşırı iştahlı da olmadıkları için yanlarına başka kedi geldiklerinde genellikle ona müsaade ediyorlar..😅
Gözlemleyin,takip edin eğer hiç yiyemiyor gibi olursa tek başına rahatsız edilmeden yiyeceği ayrı bir odaya mamasını koyun.

buketguven

Güncel

buketguven

Jiyansutlac çok teşekkür ederim sizin bebeğinizde cok tatlı tüyü kadar ömrü olsun :)

buketguven

Emirckr kesinlikle yemeye cok düşkün :D kızım dediğiniz gibi kendine yetecek kadar yiyor. Yiyor kızım mamasını sadece oğlum çok meraklı oda sanırım annesi ve kardeşleriyle beraber yediği için mamasını kızımla da aynı şeyi yapmak istiyor ama olmuyor :) bugün gece biraz soğuktu ikiside benimle uyudu ve oğlum bir ara gece kızımı yalıyordu :D çok duygulandım

buketguven

Güncel