Kedim Kakasını Örtmüyor.

semih85

Merhabalar 6 aylık bir kedim var ilk zamanlar böyle bir sorun yoktu ama son zamanlarda kakasının üzerini örtmemeye başladı. Aslında örtmek için uğraşıyor ama kum yerine tuvalet kabının kenarlarını tırmıklıyor neden böyle yapmaya başladı anlamadım?

13 CEVAP

Anonymus827062

Geçmiş olsun kediniz ergenlik dönemine girmiş. Diski kokusuyla eş çekmeye çalışıyor. Bunu sıkça yaparlar. Altı ay erken değil mi demeyin. Dört ayda bile kizginliga giren kediler var

Breda

Evet olcay 34 hakli.. Benim kedim de 4 aylik ve kizginliga girdi.. Ve soyledigin gibi yapti bi kac kez.. Gördüğün an temizle.. Hatta poposunda kaka ile gezdi iki defa bu dönemde.. Ben sildim..

Anonymus827062

Çünkü ben buna sıkça rastliyorum:) sağolsun benim yaramazlar sayesinde:)

MinelG

Benim kedim 6 buçuk aylık o da bir gün örtüyorsa bir gün örtmüyor.Kızgınlığa girmiş midir?

Anonymus827062

Minel kizginliga girmiş kedi lerde bu durumu görmek oldukça mümkün. Soruyu ilk gördüğümde direkt bundan bahsettim çünkü başka açıklaması yoktu. Çoğu zaman cislerini bile ortmuyorlar offfff diyorsun :) dişi de erkek te yapıyor aynısını

SelinTuksal

kum kutusu artık kedinize küçük geliyor olabilir.

semih85

Kum kutusu yetişkin kediler için olanlardan

Kumu az koyuyor olabilir misiniz ?

semih85

Onu da baya dolduruyorum :))

semih85

Doğrudur 5 aylıkken kızgınlık dönemine girdi zaten iki hafta arayla bütün belirtileri gösterdi ama bu durum yeni başladı umarım çabuk geçer :)

Benimki 3 aylik kumuna yapiyor acik kum kabi var benim ama sizinki muhtemelen kızgınlık dönemine girmiş olabilir

MinelG

Diğer belirtileri henüz göstermedi ama yakındır o zaman :)

Anonymus827062

Diğer belirtileri genelde kızgınlık hat safhaya ulaştığı zaman yaparlar. Her kedi de rahatsızlık verme özelliği yoktur. Benim kedimin üçüncü dönemi bu maşallah hiç rahatsız etmez. Sadece ona seslenip dokundugumda yuvarlanmaya başlar mirildanir. Aslına bakarsan evde ayrıca eşinin olmasından da kaynaklanıyor sessizliği. Erkek kedinin bilincinde.