Acil!!

Sutunannesi

Arkadaşlar dün yara başlığı altında bir soru açmıştım ama bugün kedim uyurken inceledim ve orası yara falan değil. Bildiğiniz yusyuvarlak bir şey ve ortada tüyler var ortası da şiş hafif şimdi eke resim koyacağım bu ne Allah için bana yardımcı olun kedimi veterinere götüremiyorum sorularımı takip eden arkadaşlar biliyor taşıma çantasına girmiyor nedir bu kötü bir şey mi

11 CEVAP

SelinTuksal

ursaminor'un kedisi mantar olmuştu sanırım ya. sinem abla?

ursaminor

Burada bir veteriner var nicki vethekmehmetkoc
Ona mesaj atıp bu başlığın linkini verin bence bir baksın. İlk defa böyle bir şey görüyorum ben :(

Elifinkedileri

Benim kedim mantar oldu ama bu sekilde degildi yuvarlak bir bosluk oluyor teni gozukuyor sadece ama mantarda cesit cesit kesin degildir demek dogru olmaz antibiyotik kullandiysa yakin donemde ondan kaynakli da oluyor kabuk baglamis gibi tamemen atiyor orasi

KedimVar

Benim kedim mantar olmuştu ve buna benziyordu. Sonradan kaşıyıp kabuklarını yolup kanatmıştı. Sizinki kaşıyor mu orayı? Vetinize mesaj atsanız yardımcı olur belki.

ursaminor

Yok Selinciğim,
Fıstık değil, Pufy yani Rumeysa'nın (dollfacepersian) kedisi olmuştu mantar.

KedimVar

Bence eğer mantarsa tedaviye erkenden başlayın. Biz geç fark etmiştik. Mantar olduğunu anladığımızda o bölgedeki tüyleri çoktan dökülmüş, kaşıdığı için kanıyordu. Her ne kadar uğraştıysak da çok küçük bir kısmında bir daha tüy çıkmadı.

Sutunannesi

Arkadaşlar bir fikri olan yok mu

Sutunannesi

İnternetten mantar görsellerine baktım bazı görseller aynı bu şekilde bir yuvarlak ve ortasında kıl daha önce kedisinde mantar olan qekadailad var mı

Sutunannesi

Bahsettiğiniz veteriner arkadaşa yazdım umarım en kısa sürede cevap verir çünkü çok endişeliyim. Bu süreler çok miyavlıyordu kızgınlık sanıyordum ama demekli böyle bir problemi vardı. Tüylerinden dolayı hiç belli olmuyor ancak elimle incelediğimde farkettim böyle bir şeyin olduğunu

Sutunannesi

Yakın zamanda antibiyotik kullandı Ama 2,3 hafta oluyor neredeyse. Sanırım daha yeni çünkü ortadaki tüyler hala duruyor ve evet kaşıyor o kısmı ve o kısmın kulak Arkasını falan

Elifinkedileri

Büyük ihtimalle antibiyotik etkisi o zaman. Kasiyarak o kismi atar siz veterinerinize gosterin bir krem veriyor onu sürdüğünuz zaman kasimiyor duzeliyor mantar olan yerinde tekrar tuy cikti bizde ama antibiyotik kullandigi icin olusan kabuk atmasindan sonra cikmadi tuy tekrar