Kedim Elimi Isırmaya Başladı

Arkadaşlar duman isimli kedim önceden hiç böyle yapmazdı. Ama şimdi birlikte oyun oynadıktan sonra dinlenmek için yattığında ona dokunursam elimi ısırmaya çalışıyor. Hayır dediğimde duruyor. Bunun sebebi hala oyun oynuyoruz sanması olabilir mi yoksa başka bir sebep var mıdır?

3 CEVAP

emreovec

Mümkün olduğunca o anlarında onu sevmemeye gayret gösterin. Çünkü eller parça ponçik oluyor. O anlar sıklıkla taşkınlık dönemleri oluyor. Oyun oynamaya devam edin. 5 aylık daha çocuk sayılır.

8 aylık olmak üzereler ama tabi ki hala çocuklar :) öyle yorgun ve biraz kısık gözlerle yattığında dayanamıyorum ama sanırım dediğiniz gibi en iyisi dokunmamak. Teşekkür ederim cevabınız için :)

emreovec

Yani evet bazen insan sevesi geliyor da ama o izin vermiyor. Napacaksınız, kedi doğası böyle. Vermiyorsa, yapmamak en güzeli. Zaten sevilmek için geliyorsa, sorun yok demektir. Ellerinizi göstermeyin o durumlarda, ileride huy haline gelmesin.